British Airways i SAS umożliwiają anulowanie biletów do Chin

Marek Stus - Profil Marek Stus
28 stycznia 2020 08:22
British Airways i SAS dołączyły do grupy europejskich przewoźników pozwalających pasażerom na zmianę biletów lub rezygnację z podróży do Chin w najbliższym czasie.
Reklama

Decyzje te mają związek z trwającym zagrożeniem po wybuchu w tym kraju epidemii koronowirusa z Wuhan, a także coraz bardziej możliwymi utrudnieniami w podróżowaniu wewnątrz Chin.

Brytyjskie linie lotnicze pozwalają na zmianę, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, wszystkich podróży obejmujących przelot do/z Chin, w tym Hong Kongu i zaplanowanych do 23 lutego br. Linie nie podały najpóźniejszej daty, na którą można przełożyć wyjazd, ale nowy bilet musi zostać wystawiony w tej samej lub ewentualnie niższej klasie serwisowej. Uprawnieni pasażerowie mogą alternatywnie zwrócić się także z prośbą o całkowite anulowanie rezerwacji i zwrot uiszczonych za nią kosztów.


Z kolei SAS poinformował, że klienci posiadający bilety na loty do Pekinu, Hong Kongu lub Szanghaju, albo z przesiadką w jednym z tych miast, w okresie między 26 stycznia i 23 lutego br., mogą bez względu na warunki oryginalnie zarezerwowanej taryfy anulować bilet za pełnym zwrotem ceny lub przełożyć swoją podróż na dowolnie wybrany okres do 31 maja br. Wszystkich zmian można dokonać samodzielnie na stronie przewoźnika lub w jego aplikacji mobilnej, a także kontaktując się z centrum obsługi klienta SAS i agentami podróży.

Podobną politykę obejmującą loty do Chin planowane w najbliższych tygodniach wprowadził już wcześniej Finnair, wszystkie linie z grup Lufthansy i Air France-KLM oraz Aerofłot.


Fot. British Airways

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama