Nowy kierunek azjatycki w siatce Emirates

Marek Stus - Profil Marek Stus
28 stycznia 2020 09:10
Linie Emirates polecą z Singapuru na malezyjską wyspę Penang. Połączenie będzie realizowane w ramach piątej wolności lotniczej.
Reklama

Codzienne rejsy między Singapurem a Penangiem będą obsługiwane od 9 kwietnia br. boeingami 777-300ER. Samoloty te w konfiguracji używanej przez Emirates mogą zabrać na pokład 354 pasażerów w trzech klasach serwisowych: pierwszej (8), biznes (42) i ekonomicznej (304). Przewoźnik będzie oferował nowe loty korzystając z tzw. piątej wolności lotniczej, czyli prawa do przelotu pomiędzy dwoma obcymi państwami podczas lotu zaczynającego lub kończącego się we własnym kraju. Więcej o możliwościach, które stwarza liniom takie prawo pisaliśmy w naszym raporcie. W przypadku właśnie ogłoszonego połączenia Emirates będzie więc oferował możliwość zakupu biletów na Penang zarówno z Dubaju, jak i z Singapuru.

Penang będzie drugim miejscem obsługiwanym w Malezji przez Emirates. Przewoźnik lata obecnie trzy razy dziennie do stolicy tego kraju, Kuala Lumpur. Czas przelotu wyniesie ok. półtorej godziny. Malezyjska wyspa zastąpi w siatce połączeń Brisbane, do którego niektóre loty aktualnie są obsługiwane przez Emirates na zasadzie piątej wolności przez Singapur. Zakończą się one 30 marca br., ale do australijskiego miasta linie z Zatoki Perskiej będą nadal latały, tyle że już wyłącznie w formule bezpośrednich rejsów z Dubaju.


- Penang jest ważnym ośrodkiem turystyki, podróży służbowych, a także turystyki medycznej, a zwiększony poziom wyjazdów jest zgodny ze wzrostem liczby odwiedzających ten kraj. Obsługujemy Malezję naszymi lotami do Kuala Lumpur od ponad 20 lat, trzy razy dziennie, a wprowadzenie lotów do Penang pomoże nam zaspokoić rosnące zapotrzebowanie ze strony turystów i osób podróżujących służbowo, zarówno do, jak i z Malezji. Cieszymy się również, że loty w ramach piątej wolności między Penang a Singapurem połączą dwa partnerskie miasta i zwiększą możliwość przemieszczania się dla pasażerów w Azji Południowo-Wschodniej - powiedział Adnan Kazim, dyrektor ds handlowych Emirates.

Trasa z Singapuru na Penang jest jedną z najbardziej popularnych w regionie. Obsługują ją linie AirAsia, Tigerair, SilkAir, Jetstar Asia, Jetstar Airways i Nordic Regional Airlines. Wyspę odwiedzają chętnie Singapurczycy podczas weekendów. W grudniu ub.r. odbyło się na tej trasie ponad 970 lotów. W ubiegłym roku połączenie między Dohą a Penangiem i Langkawi uruchomił główny konkurent Emirates, linie Qatar Airways.

Fot. R. Cholody

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama