Finnair: Pasażerowie mogą zrezygnować z podróży do Chin

Marek Stus - Profil Marek Stus
26 stycznia 2020 08:15
Linie Finnair wprowadziły dla swoich pasażerów możliwość bezkosztowego anulowania lub zmiany rezerwacji na wszystkie rejsy do i z Chin. Decyzja ma związek z rozszerzającą się w tym kraju epidemią wirusa z Wuhan.
Reklama

Fiński przewoźnik poinformował, że z możliwości zmiany lub anulowania biletów mogą skorzystać wszyscy chętni klienci, którzy dokonali rezerwacji przed 25 stycznia br. i obejmuje ona przelot do lub z Chin w okresie od 25 stycznia do 23 lutego br. Zarazem Finnair zapewnia, że nie planuje na razie ograniczenia liczby rejsów między Helsinkami a Państwem Środka. Linie latają do Pekinu (lotniska Capital i Daxing), Guangzhou, Hong Kongu, Nankin i Szanghaju-Pudong.


Osoby, które chcą skorzystać z przedstawionej przez Finnair możliwości mają do wybory dwie opcje:
  • anulowanie biletu i otrzymanie pełnego zwrotu jego kosztów, bez względu na oryginalne warunki taryfy
  • zmianę dat podróży na dowolnie wybrane przez siebie do 31 maja br.
W celu dokonania odpowiednich modyfikacji przewoźnik prosi o kontakt z centrum obsługi lub agentami, u których został zakupiony dany bilet.

Finnair jest pierwszą europejską linią lotniczą, która wprowadza specjalną politykę dla klientów posiadających bilety do Chin i rozważających rezygnację z wyjazdu w obliczu trwającego zagrożenia epidemiologicznego w tym państwie. Podobne rozwiązania dla swoich pasażerów ogłosili m.in. wszyscy chińscy przewoźnicy, Air Asia, a także linie amerykańskie. Więcej o praktycznych aspektach podróżowania do Chin w obecnej sytuacji pisaliśmy w naszym wczorajszym artykule.

fot. D. Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama