NAC zamawia 20 airbusów A220

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
24 stycznia 2020 10:30
Firma Nordic Aviation Capital (NAC) zawarła pod koniec 2019 r. potwierdzony kontrakt na 20 maszyn z rodziny A220.
Reklama

Ta ostatnia umowa z NAC, zaliczona do portfela zamówień roku 2019, stanowi kolejny dowód poparcia dla tej konstrukcji i potwierdza istniejący popyt rynkowy na maszyny należące do najnowocześniejszej i oszczędnej rodziny A220.

- Zamówienie NAC na A220 pokazuje, że samolot ten jest równie ważny dla linii regionalnych, jak i większych przewoźników - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa. - Liczymy na owocną współpracę z NAC w przyszłości, dziękujemy firmie za wyrażone tą umową zaufanie dla nas jako producenta - dodał.

NAC jest największym na świecie leasingodawcą samolotów regionalnych. Posiada i zarządza 500 maszynami, wynajętymi w leasingu 78 klientom w ponad 50 krajach.

A220 to jedyny samolot zaprojektowany z myślą o przewoźnikach poszukujących maszyn dla 100-150 pasażerów. Zapewnia bezkonkurencyjną oszczędność paliwa, a jednocześnie gwarantuje podróżnym komfort znany dotąd z samolotów szerokokadłubowych.

W jego konstrukcji zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne, zaawansowane materiały i najnowszą generację silników Pratt & Whitney PW1500G, co skutkuje co najmniej zużyciem paliwa o co najmniej 20% niższym w przeliczeniu na jeden fotel pasażerski w porównaniu z maszynami poprzedniej generacji.

A220 parametrami operacyjnymi dorównuje większym samolotom wąskokadłubowym. Portfel zamówień na koniec 2019 r. opiewał na 600 egzemplarzy A220, spośród których siedem linii eksploatuje już ponad 100.

fot. mat. prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama