LOT: Do USA i Kanady bez bagażu rejestrowanego

Marek Stus - Profil Marek Stus
23 stycznia 2020 10:54
16 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły do sprzedaży taryfy bez darmowego bagażu rejestrowanego na wszystkich rejsach do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Polityka bagażowa na połączeniach azjatyckich pozostaje bez zmian.
Reklama

O zmianie zasad przewozu bagażu rejestrowanego na lotach długodystansowych LOT-u informowaliśmy już w grudniu ub. r. Zgodnie z opublikowanym wówczas cennikiem na stronie przewoźnika zmianami miały być objęte wszystkie rejsy do Kanady i USA, a także loty do Kazachstanu, Kolombo, Pekinu, Seulu, Singapuru i Tokio. Taryfy bez bagażu nie trafiły jednak wtedy do sprzedaży, a ostatecznie polskie linie zdecydowały się na zmianę polityki bagażowej tylko na swoich połączeniach transatlantyckich.

W systemie rezerwacyjnym LOT-u są już taryfy Economy Saver bez darmowego limitu bagażu rejestrowanego na połączenia do Chicago, Los Angeles, Miami, Nowego Jorku, San Francisco, Waszyngtonu i Toronto. Dotyczy to biletów sprzedawanych na przeloty w sezonie letnim. W przypadku podróży transatlantyckich odbywanych do końca marca br. obowiązują dotychczasowe zasady.


W nowej taryfie Economy Saver podróżni będą mogli bezpłatnie zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny do 8 kg i maksymalnych wymiarach 55/40/23 cm. W pozostałych dwóch taryfach oferowanych w klasie ekonomicznej, tj. Standard i Flex nadal jest możliwość nadania bagażu bez dodatkowych opłat. Różnica w cenie między taryfami Economy Saver i Standard wynosi ok. 215 zł w każdą stronę. Nie ulegają zmianie limity bagażowe w klasach premium oraz biznes do Kanady i USA - nadal będą wynosiły po dwie sztuki bagażu o wadze odpowiednio do 23 i 32 kg.


Pasażerowie, którzy zarezerwują bilety nieobejmujące bezpłatnego nadania bagażu rejestrowanego, będą mogli go dokupić w dowolnym momencie przed wylotem na stronie linii, w LOT Contact Center, przy stanowisku check-in na lotnisku i w każdym biurze biletowym LOT. Cena tej usługi będzie wynosiła 230 PLN/55 EUR/80 CAD/60 USD/18200 HUF w każdą stronę.

Zachowane zostaną również przywileje dla osób często podróżujących. Pasażerowie posiadający status Frequent Traveller, Senator i HON Circle w programie Miles&More oraz status Star Alliance Gold będą mogli bezpłatnie nadać w nowej taryfie Economy Saver jeden bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg.

Warto przypomnieć, że LOT już od dłuższego czasu oferuje podróże w taryfach bez bagażu rejestrowanego na trasach krajowych, europejskich i bliskowschodnich. Bilety obejmujące wyłącznie przewóz bagażu podręcznego na długich lotach są dziś też standardem u większości przewoźników europejskich. Pojawiły się na rynku kilka lat temu i najpierw dotyczyły wyłącznie połączeń do USA i Kandy. W mijającym roku wiele linii rozszerzyło swą politykę na wybrane trasy do Ameryki Południowej i Azji. Obecnie taryfy "bez bagażu" na lotach poza Europę stosują m.in. przewoźnicy z grupy Lufthansy, Aer Lingus, Air France, British Airways, Finnair, Iberia, KLM i TAP Portugal, a od niedawna także Aerofłot.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2020-01-24 08:37   
adam7691 - Profil adam7691
super rozwiązanie, mając FT kupuję bilet bez bagażu i zabieram bagaż, szkoda tylko, że ten bilet nie jest dużo (o cenę bagażu) tańszy od starego biletu z bagażem
pablakiss 2020-01-24 07:22   
pablakiss - Profil pablakiss
@coś tam baton -Jakie Twoje pieniądze, będąc bezrobotnym na Kuroniówce.
gość_8f71a 2020-01-23 22:46   
gość_8f71a - Profil gość_8f71a
@Bubatek - Bubatek, kiedyś, gdy PZU był ultradominantem na rynku ubezpieczeń, konkurencja tylko czekała na ich podwyżki, by samemu tez natychmiast podwyższyć składki. Później gdy FR jako pierwszy wprowadził płatny bagaż, reszta (szczególnie W6) LCC błyskawicznie pobiegła za nim. LO i tak długo wytrzymał. Moim zdaniem LO nieco rozbuchał swoją bańkę i przeinwestował. Teraz czas na stabilizację i schłodzenie. PRowski bełkot i wymachiwanie szabelką są dla frajerskiej publiki. Liczy się kasa. Podejrzewam, że po tej faktycznej podwyżce (PRowo przedstawianej oczywiście inaczej) Lo i tak będzie tańszy na tych trasach od LH i reszty.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama