×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus sprowadzi A321 do Tuluzy


Airbus poinformował o decyzji zbudowania pierwszej linii montażowej samolotów A321neo w Tuluzie.


Airbus zwiększy potencjał produkcyjny samolotów wąskokadłubowych, przekształcając swoje zakłady A380 w Tuluzie, na nową linię montażową maszyn A321 - poinformował portal flightglobal.com. Zakończenie produkcji największego airbusa A380 zostało ogłoszone w zeszłym roku. Airbus po raz pierwszy sprowadzi produkcję A321 do Tuluzy. Ta wersja, najbardziej popularnej rodziny wąskokadłubowców europejskiego giganta lotniczego, jest obecnie składana w Hamburgu w Niemczech i w Mobile w Stanach Zjednoczonych. 


Europejski producent twierdzi, że zmiana nastąpi do połowy 2022 r. i zapewni „większą elastyczność” produkcji A321. Wersja A321neo samolotów firmy Airbus okazała się atrakcyjna dla linii lotniczych i zebrała już 3 255 zamówienia - co stanowi 45 proc. wszystkich z rodziny A320neo. Ten sukces wywarł jednak presję na cały system produkcyjny Airbusa zwłaszcza po wprowadzenia nowych typów tej wersji o zwiększonym zasięgu.  Najnowszy samolot o takich parametrach, czyli A321XLR, będzie dostępny w 2023 r. 

Airbus twierdzi, że wykorzysta obiekt po A380 w Tuluzie do zainstalowania zmodernizowanej linii A321, która będzie wspierana przez najnowocześniejsze technologie cyfrowe. Dyrekcja Airbusa poinformowała, że wybrała Tuluzę ze względu na ogólną konkurencyjność, koszty inwestycji i czas wprowadzenia produktu na rynek, a także dostępną przestrzeń. 

Fot.: Materiały prasowegość_89587 - Profil
gość_89587
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie