×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci codziennie z Warszawy do Delhi. Wzmocni współpracę z Air India


Od 21 września br. LOT będzie latać codziennie z Warszawy do Delhi. Polski przewoźnik rozszerzy także swoją umowę code-share z linią Air India o kolejne kierunki w Indiach.


Od 21 września br. częstotliwość rejsów LOT-u z Warszawy do Delhi wzrośnie z pięciu do siedmiu tygodniowo. Dodatkowe loty są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. 

Połączenie LOT-u z Warszawy do Delhi wystartowało 17 września 2019 r. Narodowy przewoźnik od początku lata do stolicy Indii pięć razy w tygodniu (oprócz poniedziałków i czwartków). Dreamlinery 787-8 lub 787-9 startują z Lotniska Chopina o godz. 22:40 i docierają do Delhi o 9:40 następnego dnia czasu lokalnego. Lot powrotny rozpoczyna się o godz. 11:15, a lądowanie w Warszawie jest zaplanowane na 15:45.

Polska linia jest zadowolona z wyników tego połączenia, stąd podjęto decyzję o zwiększeniu jego częstotliwości. Według danych podawanych przez przewoźnika, średnie wypełnienie samolotów przekroczyło 80 proc. Jak donosi portal "Fly4Free", przewoźnik analizuje także możliwość uruchomienia kolejnych tras do Indii, najbardziej prawdopodobne kierunki to Bombaj i Bengaluru. 

Rynek indyjski w przeciwieństwie do transatlantyckiego, chińskiego czy japońskiego jest pozbawiony umów joint venture z europejskimi grupami lotniczymi. Mimo ogromnego i stale rosnącego potencjału aktywność w zakresie takiej formy konsolidacji handlowej jest praktycznie ograniczona. Powodem jest zasadniczo brak wiarygodnego partnera do współpracy w Indiach. Linia Air India boryka się z potężnymi problemami finansowymi ponadto jej wizerunek, jakość usług i stabilność operacyjna odbiega od europejskich standardów. Jeśli jednak przewoźnikom udałoby się efektywnie współpracować, to należy się spodziewać, że zainteresowanie europejskich linii bardzo szybko by wzrosło. 


LOT zacieśni współpracę z tą indyjską linią w ramach code-share. Kodem LOT-u zostaną objęte połączenia indyjskiej linii z Delhi do Bombaju, Bengaluru, Hajdarabadu, Chennai, Kalkuty, Goi, Ahmadabadu, Koczinu i Pune. Od początku bieżącego sezonu zimowego obowiązuje umowa interline między LOT-em a Air India. Objęte nią zostały wybrane trasy krajowe z Delhi.

Łącznie, przez stronę rezerwacyjną LOT-u można było wcześniej zarezerwować podróż do 14 miast w Indiach. Są to: Amritsar, Ahmadabad, Coimbatore, Dżajpur, Dźodhpur, Hajdarabad, Koczin, Kalkuta, Lucknow, Patna, Port Blair, Thiruvananthapuram, Udajpur i Waranasi. 

Umowa typu interline oznacza, że połączenia realizowane są pod kodem Air India. Na przeloty z wybranych ośrodków do Warszawy z przesiadką w Delhi bilety można jednak kupić tylko przez stronę LOT-u lub u pośredników. Cała podróż odbywa się na jednym bilecie, a bagaże nadawane są od razu do miejsca przeznaczenia.  

LOT i Air India już wcześniej współpracowały także na zasadzie code-share. Porozumieniem objęte są trasy azjatyckiego partnera z Delhi do Frankfurtu, Londynu-Heathrow, Mediolanu-Malpensa i Wiednia. Z kolei indyjska linia swoje oznaczenia umieszcza na trasach polskiego przewoźnika z Warszawy do wszystkich wyżej wymienionych ośrodków europejskich. 

fot. mat. prasowe, Piotr Bożykgość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie