LOT poleci codziennie z Warszawy do Delhi. Wzmocni współpracę z Air India

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
22 stycznia 2020 13:09
32 komentarzy
Od 21 września br. LOT będzie latać codziennie z Warszawy do Delhi. Polski przewoźnik rozszerzy także swoją umowę code-share z linią Air India o kolejne kierunki w Indiach.
Reklama
Od 21 września br. częstotliwość rejsów LOT-u z Warszawy do Delhi wzrośnie z pięciu do siedmiu tygodniowo. Dodatkowe loty są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Połączenie LOT-u z Warszawy do Delhi wystartowało 17 września 2019 r. Narodowy przewoźnik od początku lata do stolicy Indii pięć razy w tygodniu (oprócz poniedziałków i czwartków). Dreamlinery 787-8 lub 787-9 startują z Lotniska Chopina o godz. 22:40 i docierają do Delhi o 9:40 następnego dnia czasu lokalnego. Lot powrotny rozpoczyna się o godz. 11:15, a lądowanie w Warszawie jest zaplanowane na 15:45.

Polska linia jest zadowolona z wyników tego połączenia, stąd podjęto decyzję o zwiększeniu jego częstotliwości. Według danych podawanych przez przewoźnika, średnie wypełnienie samolotów przekroczyło 80 proc. Jak donosi portal "Fly4Free", przewoźnik analizuje także możliwość uruchomienia kolejnych tras do Indii, najbardziej prawdopodobne kierunki to Bombaj i Bengaluru.

Rynek indyjski w przeciwieństwie do transatlantyckiego, chińskiego czy japońskiego jest pozbawiony umów joint venture z europejskimi grupami lotniczymi. Mimo ogromnego i stale rosnącego potencjału aktywność w zakresie takiej formy konsolidacji handlowej jest praktycznie ograniczona. Powodem jest zasadniczo brak wiarygodnego partnera do współpracy w Indiach. Linia Air India boryka się z potężnymi problemami finansowymi ponadto jej wizerunek, jakość usług i stabilność operacyjna odbiega od europejskich standardów. Jeśli jednak przewoźnikom udałoby się efektywnie współpracować, to należy się spodziewać, że zainteresowanie europejskich linii bardzo szybko by wzrosło.


LOT zacieśni współpracę z tą indyjską linią w ramach code-share. Kodem LOT-u zostaną objęte połączenia indyjskiej linii z Delhi do Bombaju, Bengaluru, Hajdarabadu, Chennai, Kalkuty, Goi, Ahmadabadu, Koczinu i Pune. Od początku bieżącego sezonu zimowego obowiązuje umowa interline między LOT-em a Air India. Objęte nią zostały wybrane trasy krajowe z Delhi.

Łącznie, przez stronę rezerwacyjną LOT-u można było wcześniej zarezerwować podróż do 14 miast w Indiach. Są to: Amritsar, Ahmadabad, Coimbatore, Dżajpur, Dźodhpur, Hajdarabad, Koczin, Kalkuta, Lucknow, Patna, Port Blair, Thiruvananthapuram, Udajpur i Waranasi.

Umowa typu interline oznacza, że połączenia realizowane są pod kodem Air India. Na przeloty z wybranych ośrodków do Warszawy z przesiadką w Delhi bilety można jednak kupić tylko przez stronę LOT-u lub u pośredników. Cała podróż odbywa się na jednym bilecie, a bagaże nadawane są od razu do miejsca przeznaczenia.

LOT i Air India już wcześniej współpracowały także na zasadzie code-share. Porozumieniem objęte są trasy azjatyckiego partnera z Delhi do Frankfurtu, Londynu-Heathrow, Mediolanu-Malpensa i Wiednia. Z kolei indyjska linia swoje oznaczenia umieszcza na trasach polskiego przewoźnika z Warszawy do wszystkich wyżej wymienionych ośrodków europejskich.

fot. mat. prasowe, Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_af2ac 2020-02-05 14:47   
gość_af2ac - Profil gość_af2ac
w grudniu miałem zarezerwowany lot waw-delhi o 22: 45h. i dzień przed lotem Lot zadzwonił do mnie z informacją, że lot został odwołany (później powiedział mi to z powodu konserwacji silnika), a opcją bycia w Delhi na czas było opuszczenie Warszawy o 13h do Paryża, a następnie kolejny lot do Delhi, aby przylecieć do Indii o 10h następnego dnia. I nie dał mi żadnej rekompensaty za to

gość_e8250 2020-01-23 19:37   
gość_e8250 - Profil gość_e8250
Problemowe jest jednak lotowskie połączenie z USA/Kanady do Indii w kierunku wschodnim. Pasażerowie czekają nawet 10h w Warszawie, co oczywiście źle wpływa na jakość produktu. Jak tak dalej dobrze pójdzie, może dodadzą drugą rotację do DEL (w tej samej fali co PEK/ICN/NRT) i wracająca nad ranem do Warszawy. Być może to jeszcze odległa perspektywa, ale byłaby to jakaś alternatywa wobec nowego połączenia np. do BOM, gdzie ze slotami może być trudno.
gość_5375c 2020-01-23 14:14   
gość_5375c - Profil gość_5375c
na połączeniu Indie Kanada LOT jest bezkonkurencyjny cenowo, losowe daty w maju i wychodzi 977 ojro, nawet i po 100 osób w tranzycie się zdarza
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama