×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie duża podwyżka cen biletów na krakowskie lotnisko


Koleje Małopolskie znacznie podnoszą ceny biletów od 1 lutego br. Oznacza to także droższe o ponad 30 proc. przejazdy pociągiem na krakowskie lotnisko.


Koszt jednorazowego biletu na trasie z Krakowa Głównego (i innych stacji w obrębie miasta) na lotnisko w Balicach wzrośnie do 12 zł, czyli o ponad 30 proc. Obecnie pasażerowie krakowskiego lotniska płacą za tę usługę 9 zł. Po podwyżce pokonanie po torach 12 km dzielących centrum miasta i lotnisko będzie kosztowało tylko o złotówkę mniej niż bilet kolejowy do Tarnowa oddalonego od Krakowa o 85 km. 

- W związku ze znacznym wzrostem kosztów świadczenia usług przewozowych, od dnia 1 lutego br. wprowadzone zostaną zmiany cen biletów. Nowy cennik zakłada wzrost cen średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł dla większości biletów okresowych, niezależnie od relacji. Zmiany zostaną wprowadzone w ramach ofert specjalnych obowiązujących w Małopolsce. Należy podkreślić, że mimo wprowadzanej regulacji, ceny biletów w ramach tych ofert będą w dalszym ciągu znacznie niższe niż ceny w ramach taryf podstawowych. Nowe ceny będą również obowiązywać przy przejazdach z/do stacji Kraków Lotnisko. W związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów cena za jednorazowy przejazd  z Krakowa do Portu Lotniczego wzrośnie o 3 zł. -  czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Kolei Małopolskich. 


Pociąg między centrum miasta a portem lotniczym kursuje aktualnie kilkanaście razy na dobę od 4:45 do 23:44. W związku z trwającą już od kilku lat modernizacją linii kolejowych w mieście oraz w kierunku Katowic część kursów odbywa się dodatkowo autobusową komunikacją zastępczą. Niestety remonty niekorzystnie wpływają także na punktualność lotniskowych pociągów - regularnie zdarzają się na tej trasie opóźnienia, a nawet odwołania niektórych przyjazdów. 

Pasażerowie Kraków Airport mogą dojechać do lotniska także komunikacją miejską. Z różnymi częściami miasta port łączą trzy linie autobusowe dzienne (208, 252 i od niedawna 209) oraz jedna nocna (902). 

Fot. redakcja

gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie