Będzie duża podwyżka cen biletów na krakowskie lotnisko

Marek Stus - Profil Marek Stus
20 stycznia 2020 08:05
19 komentarzy
Koleje Małopolskie znacznie podnoszą ceny biletów od 1 lutego br. Oznacza to także droższe o ponad 30 proc. przejazdy pociągiem na krakowskie lotnisko.
Reklama

Koszt jednorazowego biletu na trasie z Krakowa Głównego (i innych stacji w obrębie miasta) na lotnisko w Balicach wzrośnie do 12 zł, czyli o ponad 30 proc. Obecnie pasażerowie krakowskiego lotniska płacą za tę usługę 9 zł. Po podwyżce pokonanie po torach 12 km dzielących centrum miasta i lotnisko będzie kosztowało tylko o złotówkę mniej niż bilet kolejowy do Tarnowa oddalonego od Krakowa o 85 km.

- W związku ze znacznym wzrostem kosztów świadczenia usług przewozowych, od dnia 1 lutego br. wprowadzone zostaną zmiany cen biletów. Nowy cennik zakłada wzrost cen średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł dla większości biletów okresowych, niezależnie od relacji. Zmiany zostaną wprowadzone w ramach ofert specjalnych obowiązujących w Małopolsce. Należy podkreślić, że mimo wprowadzanej regulacji, ceny biletów w ramach tych ofert będą w dalszym ciągu znacznie niższe niż ceny w ramach taryf podstawowych. Nowe ceny będą również obowiązywać przy przejazdach z/do stacji Kraków Lotnisko. W związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów cena za jednorazowy przejazd z Krakowa do Portu Lotniczego wzrośnie o 3 zł. - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Kolei Małopolskich.


Pociąg między centrum miasta a portem lotniczym kursuje aktualnie kilkanaście razy na dobę od 4:45 do 23:44. W związku z trwającą już od kilku lat modernizacją linii kolejowych w mieście oraz w kierunku Katowic część kursów odbywa się dodatkowo autobusową komunikacją zastępczą. Niestety remonty niekorzystnie wpływają także na punktualność lotniskowych pociągów - regularnie zdarzają się na tej trasie opóźnienia, a nawet odwołania niektórych przyjazdów.

Pasażerowie Kraków Airport mogą dojechać do lotniska także komunikacją miejską. Z różnymi częściami miasta port łączą trzy linie autobusowe dzienne (208, 252 i od niedawna 209) oraz jedna nocna (902).

Fot. redakcja


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3a921 2020-01-21 08:19   
gość_3a921 - Profil gość_3a921
gość_d6d91 - Dokładnie. Wysoka cena zupełnie nie adekwatna do jakości usługi.
gość_04dec 2020-01-20 23:27   
gość_04dec - Profil gość_04dec
To ile będzie kosztował bilet z Krakowa lub Katowic na CPK? Już to "widzę" jak ludzie z południa Polski "pędzą" na CPK. LOL!
gość_d6d91 2020-01-20 20:19   
gość_d6d91 - Profil gość_d6d91
Zrozumiałbym może i tą cenę, gdyby ona dotyczyła profesjonalnej obsługi. Pociąg, który jedzie raz na godzinę, często zatłoczony, niestety nieraz odwoływany, nieraz stoi po drodze 20 minut w środku łąki itp. Niech dokończą najpierw remonty, ustalą cykl odjazdów wtedy niech liczą za przejazd nawet i więcej. BTW był na lotnisku wyświetlacz, który pokazywał najbliższe odjazdy pociągów i autobusów, który od dłuższego czasu nie działa. Dlaczego dla lotniska, które chce się szczycić "drugim po stolicy" jest to taki wielki problem?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama