Krakowskie lotnisko ponownie sparaliżowane przez mgłę

Marek Stus - Profil Marek Stus
17 stycznia 2020 18:06
18 komentarzy
Dziś (17.01) w Krakowie ponownie utrzymuje się gęsta mgła, która od rana zakłóca pracę lotniska w Balicach. Niekorzystna pogoda wymusiła przekierowania i odwołania kilkudziesięciu lotów.
Reklama

Sytuacja panująca w Kraków Airport jest jeszcze gorsza niż kilka dni temu. W ubiegły wtorek okienko pogodowe umożliwiło bowiem wykonywanie bez większych przeszkód operacji lotniczych przez kilka popołudniowych godzin. Dziś mgła od samego rana niemal bez przerwy zakłóca pracę portu. Większość lotów została w związku z tym przekierowana do Katowic, a także do Warszawy, Wrocławia i Brna. Pasażerowie opóźnionych rejsów czekają po kilka godzin, niektórzy są skazani zamiast przelotu na długą podróż do celu autokarami. Zaledwie kilku samolotom udało się do tej pory wykorzystać krótkotrwałe poprawy warunków meteorologicznych i wylądować w Balicach. Dotyczy to m.in. lotu El Al z Tel Awiwu, Norwegiana z Helsinek i paru rejsów Ryanaira.


- W dniu 17 stycznia 2020 od godzin porannych złe warunki atmosferyczne zakłóciły pracę krakowskiego lotniska. Po porannym przestoju starty i lądowania zostały wznawiane przed południem. Jednak sytuacja w ciągu całego dnia jest dynamiczna i prawdopodobnie będzie skutkować dalszymi zaburzeniami operacji lotniczych w godzinach wieczornych - mówi Natalia Vince, rzecznik prasowa Kraków Airport.

- Na bieżąco aktualizujemy statusy lotów na stronie www.krakowairport.pl i aplikacji mobilnej. Wszyscy pracownicy obsługi terminalowej w ścisłej współpracy z liniami lotniczymi zaangażowani są w przekazywanie informacji pasażerom o statusie ich lotów. Pasażerów przepraszamy za trudności spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dla wszystkich pracowników Kraków Airport najważniejsze jest bezpieczeństwo każdej operacji - dodaje.

Pogoda regularnie paraliżuje krakowskie lotnisko w okresie jesienno-zimowym. Sytuacji portu nie poprawia niestety brak wyższej kategorii systemu ILS wspomagającego lądowanie samolotów w warunkach ograniczonej widzialności.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_28052 2020-01-30 15:21   
gość_28052 - Profil gość_28052
Infrastruktura będzie przyczyną upadku KRK. Szkoda Krakowa i Małopolski.
gość_cf95f 2020-01-18 21:14   
gość_cf95f - Profil gość_cf95f
"Dla wszystkich pracowników Kraków Airport najważniejsze jest bezpieczeństwo każdej operacji" gdyby tak było to już trwałyby prace nad cat II...
@gość_71503 co to za argument? poza tym GDN sobie poradziło właśnie wyższą kategorią. tak przez wszystkich jechany, biedny WMI ma II.
@misiok nie da się, aby cat III można było stawiać system musi działać min pół roku w cat II, co nie zmienia faktu, że nie robienie nic jak to się dzieje w KRK sytuacji nie poprawi.
gość_a88c5 2020-01-18 19:47   
gość_a88c5 - Profil gość_a88c5
Oby takich dni było jak najwięcej!!!
PPL nie będzie inwestowało w skansen!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama