×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Lubece zyska regularne połączenia pasażerskie


Niewielkie lotnisko w Lubece powróci do obsługi regularnych połączeń krajowych. Port uruchomi loty do Monachium i Stuttgartu za pośrednictwem własnego przewoźnika, Lübeck Air.


Inauguracja regularnych rejsów pasażerskich będzie możliwa dzięki pozyskaniu przez Lübeck Air samolotu ATR72-500. Od 1 czerwca br. linie będą obsługiwać po dwa loty w dni robocze między Lubeką a Monachium i jeden rejs do Stuttgartu. Choć jest to połączenie tworzone przede wszystkim z myślą o lokalnym ruchu biznesowym przewidziane są także rotacje weekendowe na tych trasach. Na każdym rejsie będzie dostępnych 60 miejsc sprzedawanych w trzech taryfach. Ceny biletu w jedną stronę zaczynają się od 98 euro. Ponieważ linie Lübeck Air nie mają własnego certyfikatu AOC będą współpracowały z duńskim przewoźnikiem czarterowym Air Alsie.


Dzięki tym planom lotnisko w Lubece zyska pierwsze regularne loty od ponad czterech lat. W przeszłości z portu korzystał Wizz Air oferując kilka razy w tygodniu połączenia do Gdańska, Kijowa, Rygi, Skopje i Sofii. Zostały one zlikwidowane na początku 2016 roku, a część lotów węgierskie linie przeniosły wtedy do Hamburga. Do Lubeki wcześniej latał również Ryanair. W 2015 roku z usług portu skorzystało niespełna 127 tys. pasażerów. 

Lotnisko w Lubece było zmuszone do ogłoszenia bankructwa związku z rosnącymi kosztów jego utrzymania, co formalnie nastąpiło w kwietniu 2014 roku. Jednym z jego głównych problemów jest niewielka odległość od konkurencyjnego lotniska w Hamburgu. Po kilku latach impasu i poszukiwania inwestora port trafił w ręce prywatnego biznesmena Winfrieda Stöckera. Jest on także właścicielem założonych niespełna dwa lata temu linii Lübeck Air, które do tej pory specjalizowały się w obsłudze lotów biznesowych. Przewoźnik używa obecnie w tym celu samolotów Cessna 172 oraz Falcon 7X. 

Fot. Flughafen Lübeckgość_228db - Profil
gość_228db
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie