Lotnisko w Lubece zyska regularne połączenia pasażerskie

Marek Stus - Profil Marek Stus
17 stycznia 2020 10:50
Niewielkie lotnisko w Lubece powróci do obsługi regularnych połączeń krajowych. Port uruchomi loty do Monachium i Stuttgartu za pośrednictwem własnego przewoźnika, Lübeck Air.
Reklama

Inauguracja regularnych rejsów pasażerskich będzie możliwa dzięki pozyskaniu przez Lübeck Air samolotu ATR72-500. Od 1 czerwca br. linie będą obsługiwać po dwa loty w dni robocze między Lubeką a Monachium i jeden rejs do Stuttgartu. Choć jest to połączenie tworzone przede wszystkim z myślą o lokalnym ruchu biznesowym przewidziane są także rotacje weekendowe na tych trasach. Na każdym rejsie będzie dostępnych 60 miejsc sprzedawanych w trzech taryfach. Ceny biletu w jedną stronę zaczynają się od 98 euro. Ponieważ linie Lübeck Air nie mają własnego certyfikatu AOC będą współpracowały z duńskim przewoźnikiem czarterowym Air Alsie.


Dzięki tym planom lotnisko w Lubece zyska pierwsze regularne loty od ponad czterech lat. W przeszłości z portu korzystał Wizz Air oferując kilka razy w tygodniu połączenia do Gdańska, Kijowa, Rygi, Skopje i Sofii. Zostały one zlikwidowane na początku 2016 roku, a część lotów węgierskie linie przeniosły wtedy do Hamburga. Do Lubeki wcześniej latał również Ryanair. W 2015 roku z usług portu skorzystało niespełna 127 tys. pasażerów.

Lotnisko w Lubece było zmuszone do ogłoszenia bankructwa związku z rosnącymi kosztów jego utrzymania, co formalnie nastąpiło w kwietniu 2014 roku. Jednym z jego głównych problemów jest niewielka odległość od konkurencyjnego lotniska w Hamburgu. Po kilku latach impasu i poszukiwania inwestora port trafił w ręce prywatnego biznesmena Winfrieda Stöckera. Jest on także właścicielem założonych niespełna dwa lata temu linii Lübeck Air, które do tej pory specjalizowały się w obsłudze lotów biznesowych. Przewoźnik używa obecnie w tym celu samolotów Cessna 172 oraz Falcon 7X.

Fot. Flughafen Lübeck
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama