×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa pracuje nad koncepcją klasy Premium Business


Lufthansa rozważa możliwość wprowadzenia nowej klasy serwisowej. Premium Business ma być ofertą pośrednią między obecnymi klasami biznes a pierwszą.


Pojawienie się klasy Premium Business ma się zbiegać z udostępnieniem nowego produktu biznesowego w boeingach 777X, które zgodnie z obecnymi planami Boeinga zasilą flotę niemieckiego przewoźnika dopiero w przyszłym roku. Mimo że żadne wiążące decyzje w tym zakresie jeszcze nie zapadły o zaawansowanych pracach nad koncepcją kolejnej klasy serwisowej informuje portal aeroTELEGRAPH. 

Klasa Premium Business miałaby być ofertą adresowaną do pasażerów oczekujących wyższego komfortu od dostępnego w kabinie biznesowej. Stałaby się zatem, przynajmniej do pewnego stopnia, substytutem pierwszej klasy, której nie przewidziano w boeingach 777X, ani w zamówionych w ubiegłym roku boeingach 787-9 i kolejnych airbusach A350-900. Oznacza to, że w kabinie wydzielona zostałaby osobna sekcja Premium Business lub Business Plus, a klienci lecący w tej klasie otrzymywaliby lepszy serwis. 


Nie wiadomo na razie, czy wprowadzenie nowego produktu wiązałoby się także z zaprojektowaniem osobnych foteli. Przypomnijmy, że Lufthansa w 2017 roku zdradziła szczegóły przebudowanej konfiguracji klasy biznes, która zastąpi obecny, mocno odstający od rynkowych trendów produkt. Zamiast aktualnego układu miejsc 2-2-2 pasażerowie niemieckich linii uzyskają wreszcie nieskrępowany dostęp do przejść oraz dużo więcej prywatności. Problem jednak w tym, że długo wyczekiwana zmiana oferty biznesowej Lufthansy przyniesie rozwiązania stosowane już przez wielu przewoźników. Jej nowa klasa biznes będzie prezentowała się solidnie, ale nie wywoła rynkowej rewolucji. Wręcz przeciwnie - gdy pojawi się w przyszłym roku będzie produktem co najwyżej przeciętnym na tle zrealizowanych lub zapowiedzianych w między czasie innowacji przez m.in. ANA, Qatar Airways, Turkish Airlines, British Airways czy Aerofłot. Jest więc prawdopodobne, że wraz z ofertą kolejnej klasy serwisowej Lufthansa chce po prostu dogonić konkurencję. Nieoficjalnie mówi się, że w Premium Business mogłyby zostać zamontowane zupełnie nowe fotele z zamykanymi drzwiczkami tworzące mini-apartamenty. Znacząco podniosłoby to więc komfort podróży. 


Warto podkreślić poza tym, że pomysł oferowania pośredniego rozwiązania między standardowymi klasami biznes i pierwszą nie jest oryginalny. Kabiny takie są już dostępne na pokładach samolotów Malaysia Airlines i Asiana Airlines. Obaj azjatyccy przewoźnicy niedawno zrezygnowali całkowicie z klasy pierwszej i zastąpili ją właśnie produktem hybrydowym łączącym w sobie elementy obu serwisów. Odpowiada to coraz bardziej zauważalnej tendencji na rynku. Pierwsza klasa traci bowiem stopniowo swoich klientów z uwagi na ograniczanie kosztów podróży, ale także coraz lepszą, często porównywalną ofertę różnych linii w klasach biznesowych. Z tego względu przewoźnicy zmniejszają podaż miejsc w tej klasie rezygnując z jej instalowania w nowych samolotach. Takie działania podjęła również Lufthansa. 

Ostateczne decyzje w sprawie nowej klasy Premium Business mają zapaść w Lufthansie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. 
gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie