JetBlue podnosi cenę bagażu rejestrowanego

Marek Stus - Profil Marek Stus
17 stycznia 2020 10:32
Amerykańskie linie JetBlue podnoszą o 5 USD cenę bagażu rejestrowanego dla pasażerów podróżujących w klasie ekonomicznej na lotach krajowych i regionalnych. Podobnego kroku można spodziewać się wkrótce ze strony innych przewoźników.
Reklama

Jest to już kolejna w ciągu kilkunastu miesięcy podwyżka opłat za bagaż rejestrowany w USA. W sierpniu 2018 r. JetBlue Airways zwiększyły jego cenę z 25 USD do 30 USD. W niedługim czasie taką samą podwyżkę wprowadziły także inne linie działające na tym rynku. Z dużym prawdopodobieństwem ten sam scenariusz powtórzy się teraz.

Według nowego cennika za nadanie bagażu rejestrowanego klienci JetBlue zapłacą odpowiednio:
  • 35 USD za pierwszą sztukę bagażu rejestrowanego
  • 40 USD za drugą sztukę bagażu rejestrowanego
Wyższej kwoty za pierwszy bagaż będzie można jednak uniknąć wykupując go z wyprzedzeniem najpóźniej do momentu otwarcia internetowej odprawy na dany rejs. W takim przypadku cena nadal pozostanie na dotychczasowym poziomie, czyli 30 USD.


Pozostali przewoźnicy amerykańscy, m.in. Alaska, American, Delta czy United podbierają obecnie 30 USD za nadanie pierwszej sztuki bagażu rejestrowanego bez względu na moment, w którym pasażer wykupi tę usługę. Cena jest bowiem taka sama w internecie, jak na lotnisku w dniu podróży. Za nadanie bagażu nie muszą płacić posiadacze wyższych statusów w programach lojalnościowych i niektórych kart kredytowych, pasażerowie pierwszej klasy, a także np. żołnierze. Opłaty nie są pobierane również na niektórych trasach regionalnych (wynika to z przepisów obowiązujących w krajach docelowych) oraz w przypadku przelotu na trasie krajowej będącej częścią podróży międzynarodowej realizowanej na podstawie jednego biletu, pod warunkiem, że w warunkach wykupionej taryfy przewidziano bezpłatny przewóź takiego bagażu.

Fot. JetBlue

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama