×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Southwest Airlines: 737 MAX wróci najwcześniej w czerwcu


Wczoraj (16.01) amerykańskie linie lotnicze Southwest Airlines, podobnie jak linie American i United, określiły najwcześniejszą możliwą datę powrotu boeingów 737 MAX do służby - na początku czerwca 2020 roku.


Wcześniejsze plany Southwest mówiły o przywróceniu maxów do służby już po Wielkanocy, ale z uwagi na przeciągające się uziemienie samolotów produkcji Boeinga i niepewne losy ich certyfikacji, przewoźnik woli zawczasu dopasować rozkłady do floty, którą dysponuje. 

Poszczególne linie wykorzystujące w swojej działalności boeingi 737 MAX analizują na bieżąco rozwój sytuacji wokół kwestii uziemienia tych maszyn, a w ostatnim czasie nie bez żalu przyjęły zalecenia producenta mówiące o konieczności przeprowadzenia kolejnych, bardziej rygorystycznych szkoleń na symulatorze dla pilotów maxów.


Tym samym, z uwagi na kolejne odroczenie powrotu feralnych boeingów do służby, linia Southwest Ailrlines w okresie od połowy kwietnia do początku czerwca będzie musiała anulować codziennie 330 lotów. Każdego dnia w rozkładzie przewoźnika zaplanowane jest około 4 tys. operacji, a więc mowa jest o nieco ponad 8 proc. całego rozkładu. 

To liczba ponad dwukrotnie większa niż w przypadku linii United i American, które również poinformowały ostatnio o odroczeniu powrotu maxów do rozkładów. Dysproporcję wyjaśnia fakt, że w okresie gdy boeingi 737 MAX wykonywały jeszcze normalnie operacje, Southwest był największym amerykańskim operatorem tego typu maszyn i posiadał we flocie 34 egzemplarze 737 MAX 8, a do końca ubiegłego roku miał odebrać jeszcze 41 sztuk. Kolejne samoloty miały trafić do przewoźnika w tym roku. Aktualnie uziemione maszyny Soutwest Airlines oczekują na lotnisku w Victorville w Południowej Kalifornii.

Southwest Airlines zwraca uwagę, że niewielka liczba pasażerów, którzy zdążyli już zarezerwować podróż w okresie od 14 kwietnia do 6 czerwca zostanie powiadomiona o koniecznych zmianach, które polegać będą na przeniesieniu ich na inne loty. Te osoby, które nie zdecydują się na nowy harmonogram podróży będą mogły skorzystać z prawa do zwrotu poniesionych opłat, nawet jeśli zakupiły bilet bez możliwości zwrotu.

for. mat. prasowegość_5e974 - Profil
gość_5e974
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie