Lotnisko Zielona Góra – Babimost podsumowało 2019 rok
Lotnisko Zielona Góra – Babimost, zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL), 2019 rok zakończyło rekordowo. Port lotniczy zanotował wyraźny wzrost liczby obsłużonych pasażerów i wykonanych operacji lotniczych.
Reklama
W grudniu ubiegłego roku z usług lotniska Zielona Góra – Babimost skorzystało 3 074 pasażerów. To więcej o 1 687 osób (wzrost o 121,6 proc.) w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku. Łączna liczba operacji lotniczych w grudniu 2019 roku wyniosła dokładnie 151 (wzrost o 83 operacje czyli o 122 proc).

Tak dobre miesięczne wyniki przełożyły się na rekordowy rok portu w Zielonej Górze. W okresie styczeń-grudzień 2019 lotnisko Zielona Góra – Babimost obsłużyło 33 783 pasażerów. To więcej aż o 11 849 osób (wzrost o 85.1 proc.) niż w 2018 roku. W 2019 roku zrealizowano łącznie 1 778 startów i lądowań – więcej o 483 operacje lotnicze.

Dynamika wzrostu ruchu pasażerskiego na zielonogórskim lotnisku nie jest już zjawiskiem sezonowym. Wyraźna tendencja widoczna jest w ujęciu rocznym i ewidentnie świadczy o coraz silniejszej pozycji najmniejszego lotniska w Polsce. W sezonie lato 2019, po raz pierwszy uruchomiono dla tej lokalizacji połączenia czarterowe linią Onur Air do Turcji, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród mieszkańców regionu.
Niewątpliwie, na tak dobre wyniki lotniska miała także wpływ wyraźna zmiana w siatce połączeń rejsowych, które zostały dopasowane do preferencji klientów podróżujących na trasie Zielona Góra - Warszawa oraz kontynuujących podróż z lotniska Chopina w Warszawie. Od czerwca 2019 roku PLL LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa. Połączenia są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Z kolei w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.
Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych
nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności
za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.