Groźny pożar na lotnisku w Alicante

15 stycznia 2020 20:57
1 komentarz
Dziś (15.01) w godzinach popołudniowych w terminalu lotniska w Alicante wybuchł pożar. Port został natychmiast ewakuowany i odwołano wszystkie zaplanowane loty.
Reklama
Ogień pojawił się na dachu hali odpraw krótko przed godz. 14:30. Nad lotniskiem unosił się słup czarnego dymu. Pasażerów i pracowników portu natychmiast ewakuowano na pobliskie parkingi, a lotnisko zostało zamknięte dla ruchu lotniczego. Według informacji podawanych przez hiszpańskie media nikt nie odniósł obrażeń w wyniku pożaru i akcji ewakuacyjnej. W momencie wybuchu ognia w terminalu znajdowało się ponad 2 tys. osób. Przyczyna ani skutki zdarzenia nie są jeszcze znane. Na miejscu pracują odpowiednie służby, a na godz. 23:30 przewidziano najbliższe posiedzenie sztabu kryzysowego.


Lotnisko cały czas nie przyjmuje żadnych samolotów. Wskutek tego odwołany został dzisiejszy lot Ryanaira z Krakowa. Niektóre rejsy zostały przekierowane do portów w Walencji i Murcji. Pożar zakłócił łącznie już ponad 60 operacji zaplanowanych na dzisiejsze popołudnie i wieczór. Zgodnie z ostatnim komunikatem zarządcy portu pozostanie on zamknięty jeszcze co najmniej do jutra do godz. 12. Pasażerowie proszeni są o powstrzymanie się od przyjazdów na lotnisko w tym czasie i kontakt bezpośrednio z liniami obsługującymi ich rejsy w sprawie zmiany rezerwacji.

Port lotniczy Alicante-Elche jest piątym co do wielkości lotniskiem hiszpańskim pod względem liczby odprawianych pasażerów. W ubiegłym roku było ich ponad 15 mln. Lotnisko znajduje się 8 km od centrum miasta i jest głównym portem docelowym dla turystów przybywających na słynne Costa Blanca. Poza sezonem Alicante-Elche obsługuje przeciętnie ponad 120 operacji krajowych i międzynarodowych dziennie.

Fot. El Pais

Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_04510 2020-01-16 08:43   
gość_04510 - Profil gość_04510
Czy Sylwia Spurek już wezwała do ukarania Alicante za te pożary? A Greta Nixtunberg wpadła w szał?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy