USA: Allegiant Air z 44 nowymi trasami

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
16 stycznia 2020 08:30
1 komentarz
Amerykański budżetowy przewoźnik rośnie, ogłaszając 44 nowe trasy. Linia pojawi się ponadto w trzech nowych miastach – Chicago, Bostonie i Houston.
Reklama

Wszystkie 44 nowe trasy są zaplanowane tylko na sezon letni 2020 r. i będą obsługiwane dwa razy w ciągu tygodnia, co wpisuje się w dotychczasowy model biznesowy Allegiant Air.

Nowe kierunki są skierowane do podróżujących głównie w celach wypoczynkowych. Przewoźnik, który dotychczas stawiał na obsługę pasażerów w portach drugorzędnych, z dala od największych aglomeracji, postanowił wejść na rynki dużych miast. Od najbliższego sezonu letniego zaoferuje wyloty z Bostonu–Logan, Houston–Hobby (po 4 nowe kierunki) oraz Chicago–Midway (6 nowych kierunków).


Najwięcej nowych połączeń – dziewięć, zyska Nashville, skąd możliwa będzie bezpośrednia podróż do Bozeman (Montana), Fargo (Dakota Północna), Flint (Michigan), Greensboro (Karolina Północna), Norfolk (Wirginia), Peorii (Illinois), Pittsburgha (Pensylwania), Sioux Falls (Dakota Południowa), i Tulsy (Oklahoma). Pierwsze loty wystartują 21 maja 2020 r.

Loty z Bostonu rozpoczną się nieco szybciej, bo już 7 maja 2020 r. Tani przewoźnik zaoferuje pasażerom z Nowej Anglii wypoczynek w Asheville (Karolina Północna), Destin/Fort Walton Beach (Floryda), Grand Rapids (Michigan) oraz Knoxville (Tennessee). Z kolei z Houston (Hobby), od 14 maja br., dostępne będą loty do Allentown (Pensylwania), Asheville (Karolina Północna), Des Moines (Iowa), Knoxville (Tennessee) oraz Savannah (Georgia).

Od 21 maja 2020 r. Allegiant Air połączy Chicago (Midway) z Allentown (Pensylwania), Asheville (Karolina Północna), Des Moines (Iowa), Destin/Fort Walton Beach (Floryda) oraz Knoxville (Tennessee).


Zapowiadając nowe trasy, Allegiant zaznaczył, że przyświeca mu cel umożliwienia wakacyjnych podróży w nieoczywiste i niedoceniane miejsca w Stanach Zjednoczonych.

Allegiant Air został założony w 1997 r. Na początku minionej dekady zaczął oferować Amerykanom bezpośrednie loty z mniejszych miast do ciepłych, wakacyjnych miejsc, takich jak Floryda, Arizona i Nevada. Taka strategia biznesowa okazała się sukcesem – w 2018 r. zysk operacyjny przewoźnika wyniósł ok. 243 mln dolarów (887 mln złotych). Allegiant znany jest za oceanem przede wszystkim z niskich cen biletów, które zaczynają się od ok. 30 dolarów, w ofercie bez bagażu podręcznego.

Fot.: Allegiant Air, materiały prasowe
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

gość_48547 2020-01-17 02:37   
gość_48547 - Profil gość_48547
Lecialem kilka miesiecy temu z Sankt Petersburga (PIE) do Pittsburgha - lot punktualny, nowym A320, bilet plus exit row w cenie 67$. Rewelacja!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama