Helsinki: Członek personelu pokładowego wypadł z samolotu

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
15 stycznia 2020 08:30
1 komentarz
W poniedziałek (13.01) wczesnym rankiem, członek personelu pokładowego linii Finnair wypadł przez otwarte drzwi z samolotu, w wyniku czego został poważnie ranny. Zdarzenie to miało miejsce na płycie lotniska Vantaa w fińskiej stolicy.
Reklama

Przykre zdarzenie zostało potwierdzone przez samego przewoźnika. Do wypadku stewarda doszło krótko po godz. 6 rano, po wylądowaniu krajowego lotu AY450 z Oulu, obsługiwanego przez samolot Airbus A320 (OH-LXD).


Mężczyzna spadł na płytę lotniska z wysokości ok. 3,6 metra, przez tylne drzwi samolotu. Pasażerowie w chwili zdarzenia znajdowali się już poza maszyną, z której wysiedli przez drzwi przednie. Lokalna policja podkreśla, że nie jest jasne, dlaczego tylne drzwi zostały otwarte bez przymocowanych schodów, które były używane jedynie przy drzwiach przednich. Nic nie wskazuje jednak, by w zdarzeniu brały udział osoby trzecie.

Według nieoficjalnych informacji, pracownik linii Finnair doznał poważnych obrażeń, w tym wielu złamań, jednak nie zagrażają one jego życiu. Służby ratunkowe przybyły na miejsce kilka chwil po zdarzeniu i zabrały członka załogi do szpitala, gdzie obecnie przebywa. Airbus A320 z nieco ponad godzinnym opóźnieniem odbył kolejny zaplanowany lot do Oulu.

– To wyjątkowo rzadkie, smutne wydarzenie. Po zakończeniu lotu Finnair AY450 z Oulu do Helsinek, 13 stycznia członek załogi uczestniczył w poważnym wypadku przy pracy. Spadł on przez tylne drzwi samolotu na płytę postojową. Nasz pracownik został poważnie ranny, a następnie przewieziono go do szpitala. Ze względu na jego prywatność, to wszystko co możemy przekazać – czytamy w oświadczeniu fińskiego przewoźnika.


OTKES, fińska komisja ds. badania wypadków lotniczych, zakomunikowała, że wszczęła wstępne dochodzenie ws. „poważnego incydentu z udziałem członka personelu pokładowego”.

Nie jest to pierwszy tego typu incydent. Wypadek przypomina zdarzenie z udziałem stewardesy linii Air India z października 2018 r., kiedy pracująca na pokładzie kobieta wypadła przez otwarte drzwi boeinga 777 i doznała wielu złamań, uszkodzenia klatki piersiowej i dolnego odcinka kręgosłupa.

Fot.: T. Śniedziewski, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_13540 2020-01-15 08:55   
gość_13540 - Profil gość_13540
Dżizas !!! 13.01 ???
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama