Etihad Airways i easyJet ogłaszają współpracę

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
15 stycznia 2020 10:30
6 komentarzy
Linia znad Zatoki Perskiej i europejski low-cost ogłosili we wtorek (14.01) szerokie partnerstwo. Dla pasażerów współpraca przewoźników oznacza wiele nowych możliwości podróżowania pomiędzy Europą i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
Reklama
Współpraca została ogłoszona ze skutkiem natychmiastowym, co oznacza, że ​​pasażerowie już teraz mają dostęp do połączeń z 68 miast w Europie do Abu Zabi, za pośrednictwem strony internetowej easyJet. Rozpoczynający podróż na pokładzie europejskiego przewoźnika, będą mogli przesiąść się do samolotu Etihad Airways w 10 europejskich portach lotniczych, tj. Amsterdam, Ateny, Barcelona, Paryż–Charles de Gaulle, Rzym–Fiumicino, Genewa, Madryt, Manchester, Mediolan–Malpensa oraz Zurych. W przyszłości porozumienie ma objąć więcej kierunków.

Nowa współpraca pomiędzy dwiema świetnymi markami lotniczymi to oczywisty krok naprzód dla obu przewoźników. easyJet jest idealnym europejskim partnerem, który pozwala znacznie zwiększyć dostępność naszych połączeń z i do Abu Zabi. Jest to część procesu nawiązywania bezpośredniej współpracy z większą liczbą przewoźników i partnerów turystycznych na całym świecie – powiedział Ali Saleh, wiceprezes Etihad Airways ds. sojuszy i partnerstw.


Partnerstwo jest kontynuacją współpracy easyJeta z wyszukiwarką i porównywarką lotów Dohop, która zasila system rezerwacyjny europejskiego przewoźnika w siatkę lotów długodystansowych. Współpraca z Etihad Airways została osiągnięta dzięki platformie NDC (New Distribution Capability) zapewniającej możliwości techniczne dla współpracy przewoźników lotniczych i innych podmiotów z branży, gdzie niezbędne jest kompatybilne współdziałanie różnych systemów rezerwacyjnych. Więcej o technologii NDC pisaliśmy w osobnym artykule. To pierwszy raz, kiedy Etihad zastosował tę technologię, jednak w 2020 r. przewoźnik planuje tą drogą podjąć współpracę z większą ilością partnerów.

Nasza współpraca z Etihad Airways świetnie otwiera Abu Zabi jako potencjalny kierunek dla naszych pasażerów. Dzięki wielu innym strategicznym partnerstwom nadal poszerzamy dostępność siatki easyJet na całym świecie – skomentowała Rachel Smith, szefowa ds. współpracy komercyjnej easyJet.

Fot.: Etihad Airways, materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3145f 2020-01-16 14:03   
gość_3145f - Profil gość_3145f
user mekki ma racje.
Na zadnym innym forum nie ma tyle narzekania, tyle malkontenctwa co w PL.
Nie podoba sie, to latac czyms innym.
Ta typowo polska przypadlosc, wszystko krytykowac, we wszystko sie wtracac, na sile degradowac - wymiotowac sie po prostu chce.
gość_b8a3e 2020-01-16 00:15   
gość_b8a3e - Profil gość_b8a3e
Jako pierwszy znafca w tym wątku odezwałeś się Ty mekki, wiec może zacznij od siebie zamiast wypisywać co i kiedy miał kto zrobić z miliardem dolarów. Ale jak wspomniałeś - jesteś typowym przedstawicielem tego narodu, który musi zawsze udawać znawcę. Powodzenia!
usuniety 2020-01-15 23:15   
usuniety - Profil usuniety
Piłeczki, nie podoba wam się taka opcja to nie latajcie. Czy ten naród musi wszystko mieszać z błotem i w każdym temacie udawać znawców? Jak tacy znawcy to czemu jesteście 30 lat za zachodem. Tylko nie mówcie że przez historię
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N