×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Etihad Airways i easyJet ogłaszają współpracę


Linia znad Zatoki Perskiej i europejski low-cost ogłosili we wtorek (14.01) szerokie partnerstwo. Dla pasażerów współpraca przewoźników oznacza wiele nowych możliwości podróżowania pomiędzy Europą i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.


Współpraca została ogłoszona ze skutkiem natychmiastowym, co oznacza, że ​​pasażerowie już teraz mają dostęp do połączeń z 68 miast w Europie do Abu Zabi, za pośrednictwem strony internetowej easyJet. Rozpoczynający podróż na pokładzie europejskiego przewoźnika, będą mogli przesiąść się do samolotu Etihad Airways w 10 europejskich portach lotniczych, tj. Amsterdam, Ateny, Barcelona, Paryż–Charles de Gaulle, Rzym–Fiumicino, Genewa, Madryt, Manchester, Mediolan–Malpensa oraz Zurych. W przyszłości porozumienie ma objąć więcej kierunków.

Nowa współpraca pomiędzy dwiema świetnymi markami lotniczymi to oczywisty krok naprzód dla obu przewoźników. easyJet jest idealnym europejskim partnerem, który pozwala znacznie zwiększyć dostępność naszych połączeń z i do Abu Zabi. Jest to część procesu nawiązywania bezpośredniej współpracy z większą liczbą przewoźników i partnerów turystycznych na całym świecie – powiedział Ali Saleh, wiceprezes Etihad Airways ds. sojuszy i partnerstw.


Partnerstwo jest kontynuacją współpracy easyJeta z wyszukiwarką i porównywarką lotów Dohop, która zasila system rezerwacyjny europejskiego przewoźnika w siatkę lotów długodystansowych. Współpraca z Etihad Airways została osiągnięta dzięki platformie NDC (New Distribution Capability) zapewniającej możliwości techniczne dla współpracy przewoźników lotniczych i innych podmiotów z branży, gdzie niezbędne jest kompatybilne współdziałanie różnych systemów rezerwacyjnych. Więcej o technologii NDC pisaliśmy w osobnym artykule. To pierwszy raz, kiedy Etihad zastosował tę technologię, jednak w 2020 r. przewoźnik planuje tą drogą podjąć współpracę z większą ilością partnerów.

Nasza współpraca z Etihad Airways świetnie otwiera Abu Zabi jako potencjalny kierunek dla naszych pasażerów. Dzięki wielu innym strategicznym partnerstwom nadal poszerzamy dostępność siatki easyJet na całym świecie – skomentowała Rachel Smith, szefowa ds. współpracy komercyjnej easyJet.

Fot.: Etihad Airways, materiały prasowegość_89587 - Profil
gość_89587
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie