Lotnisko w Manili ponownie otwarte

Marek Stus - Profil Marek Stus
13 stycznia 2020 20:39
Lotnisko międzynarodowe w Manili dziś (13.01) po południu wznowiło częściowo pracę i zaczęło przyjmować samoloty. Port przez ostatnią dobę był zamknięty z powodu wybuchu wulkanu Taal.
Reklama

Władze portu w Manili oraz filipiński urząd lotnictwa cywilnego zdecydowały o ponownym uruchomieniu portu po przeprowadzeniu inspekcji dróg startowych, a także oczyszczeniu w niezbędnym zakresie infrastruktury lotniska z pyłów wulkanicznych naniesionych po erupcji wulkanu Taal.


Obecnie port lotniczy w Manili przyjmuje i odprawia rejsy rozkładowe, ale pasażerowie muszą spodziewać się dalszych utrudnień przez najbliższe kilka dni. Mimo wznowienia pracy lotniska wiele lotów nadal nie odbywa się - zostały odwołane lub przesunięte przez przewoźników na kolejne dni. Dlatego władze lotniska apelują o weryfikowanie na bieżąco statusu konkretnych rejsów i kontakt z liniami lotniczymi w celu potwierdzenia wylotu.

Z uwagi na trwającą aktywność wulkanu Taal lotnisko może też w każdej chwili zostać ponownie zamknięte. Do erupcji położonego zaledwie 66 km od filipińskiej stolicy wulkanu doszło wczoraj (12.01) w godzinach popołudniowych czasu miejscowego. Wybuch sparaliżował komunikację lotniczą w regionie i zagroził kilkunastu tysiącom mieszkańców okolicznych wiosek i miejscowości. Niestety wulkanolodzy przewidują, że Taal może jeszcze zwiększyć siłę swojej erupcji. Do jego ostatniego poważnego wybuchu doszło w 1977 roku.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama