×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kijowskie lotniska obsłużyły w 2019 roku prawie 18 mln pasażerów


Boryspol i Żuliany obsłużyły w minionym roku w sumie 17,9 mln pasażerów. To o przeszło 16 proc. więcej niż w 2018 roku.


Przez największe z ukraińskich lotnisk przewinęło się blisko 15,3 mln pasażerów, co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego roku w Boryspolu przybyło prawie 2,7 mln pasażerów (+21,1 proc.). Należy zauważyć, że na trasach międzynarodowych podróżowało blisko 14,2 mln pasażerów (+22,2 proc.), a na trasach krajowych - 1,1 mln pasażerów (+8,3 proc.).

W tym samym okresie Żuliany obsłużyły 2,62 mln pasażerów, odnotowując tym samym spadek o niespełna 7 proc. w stosunku do 2018 roku. Z połączeń krajowych skorzystało blisko 59 tys. pasażerów (-30,7 proc.), natomiast z europejskich - 2,56 mln pasażerów (-6,2 proc.).


Spadek na lotnisku im. Igora Sikorskiego, pomimo wysokich wzrostów w pierwszej połowie roku, wynikał z dwóch powodów - po pierwsze, jego okresowego zamknięcia we wrześniu, na które zdecydowano się z powodu remontu drogi startowej i dróg kołowania. Po drugie, z przeprowadzki do Boryspolu Flydubai i Pegasus Airlines oraz ograniczenia oferty Yanaira w sezonie letnim.

fot. mat. prasowegość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie