×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jutro strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Włoszech


Pasażerowie planujący na jutro (14.01) podróże lotnicze we Włoszech mogą się spodziewać sporych utrudnień na lotniskach i w przestrzeni powietrznej tego kraju. Swój strajk zapowiedzieli pracownicy kontroli ruchu lotniczego.


Włoscy kontrolerzy będą strajkować od godz. 13 do 17 we wtorek 14 stycznia br. Oznacza to, że w tym czasie nie będą odbywały się loty z wielu lotnisk w kraju. Poza anulowaniami rejsów opóźnienia mogą dotyczyć także samolotów przelatujących nad terytorium Włoch. 


W związku ze strajkiem Alitalia ogłosiła listę kilkudziesięciu lotów krajowych i europejskich, które zostaną odwołane w tym dniu. Zarazem włoski przewoźnik zapewnia, że w godzinach przedpołudniowych i wieczornych podstawi większe samoloty do obsługi wybranych rejsów, aby umożliwić pasażerom skasowanych połączeń odbycie podróży jeszcze w tym samym dniu. Osoby pragnące zrezygnować z przelotu dotkniętego anulacją lub znacznym opóźnieniem mogą ponadto zwrócić się do linii z wnioskiem o zwrot ceny uiszczonej za bilet lub zmianę terminu podróży bez dodatkowych opłat.  

Odwołania i opóźnienia mogą dotyczyć także rejsów zaplanowanych jutro między Polską a Włochami. Pasażerowie planujący taką podróż powinni regularnie sprawdzać w najbliższym czasie komunikaty poszczególnych przewoźników lotniczych i lotnisk. gość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie