Włoskie linie Ernest Airlines zawiesiły loty

Marek Stus - Profil Marek Stus
13 stycznia 2020 09:04
Włoskie linie niskokosztowe Ernest Airlines wstrzymały w sobotę (11.01) wszystkie loty rozkładowe. Jest to efekt spodziewanego zawieszenia licencji operacyjnej przewoźnika.
Reklama

Włoskie władze lotnicze (ENAC) 29 grudnia ub.r. zapowiedziały, że zamierzają cofnąć Ernest Airlines licencję operacyjną z powodu braku złożenia przez firmę wymaganych prawem gwarancji. Wykonanie tej decyzji wstrzymano jednak do dziś (13.01), aby umożliwić linii realizację rejsów zaplanowanych w okresie noworocznym oraz w trakcie świąt na Ukrainie. Miało to pozwolić wszystkim pasażerom przewoźnika na niezakłócony powrót do Włoch z wyjazdów urlopowych i rodzinnych.


Ernest Airlines ogłosiły w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej linii, że wszyscy klienci anulowanych lotów mogą wystąpić o zwrot pieniędzy uiszczonych za bilety.

Przewoźnik działa na rynku włoskim od 2017 roku koncentrując się na obsłudze w formule niskokosztowej połączeń między Włochami a Albanią, a później także rejsów na Ukrainę i do Rumunii oraz sezonowych lotów wakacyjnych do Francji i Hiszpanii. W siatce połączeń Ernest Airlines znajdowały się m.in. połączenia z ponad 10 włoskich miast do Tirany i na Ukrainę (Kijów, Lwów, Odessa, Charków). W nadchodzącym sezonie letnim linie zapowiedziały uruchomienie wielu nowych kierunków sezonowych m.in. na Ibizę, Majorkę, Sardynię i do Tuluzy. Rozwój oferty przewoźnika miał być możliwy dzięki planowanym wkrótce dostawom pięciu airbusów 320Neo. Obecnie flota przewoźnika składa się z jednego airbusa A319 i trzech airbusów A320.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama