Willie Walsh odchodzi z Grupy IAG. Przejdzie na emeryturę

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
10 stycznia 2020 08:00
Willie Walsh, dyrektor generalny Grupy IAG zdecydował się przejść na emeryturę. Ustąpi ze stanowiska pod koniec marca br., a zastąpi go Luis Gallego, obecny dyrektor generalny Iberii.
Reklama

- Willie doprowadził do połączenia i udanej integracji British Airways i Iberii w celu utworzenia IAG. Pod przewodnictwem Williego IAG stało się jedną z wiodących światowych grup lotniczych. Willie był główną siłą napędową tej wyjątkowej idei, jaką jest IAG. Ogromnie podziwiam jego zaangażowanie, silne przywództwo i jasną wizję, był zawsze gotowy do podjęcia wszelkich wyzwań, jakie przed nim stoją. Jestem głęboko przekonany o tym, co osiągnął jako dyrektor generalny tej grupy, o jego poczuciu sprawiedliwości, przejrzystości i zdolności do integrowania ludzi niezależnie od narodowości czy pochodzenia - powiedział Antonio Vázquez, przewodniczący grupy IAG.

W dniu 26 marca 2020 r. Walsh ustąpi ze stanowiska i z zarządu IAG, a następnie 30 czerwca 2020 r. przejdzie na emeryturę. Jego następcą będzie Luis Gallego, obecnie dyrektor generalny Iberii.

Walsh był jednym z pionierów ruchów konsolidacyjnych na europejskim rynku lotniczym. W 2011 r. po wcieleniu hiszpańskiej Iberii powstała grupa IAG, do której następnie dołączył także irlandzki Aer Lingus oraz budżetowe linie Vueling i Level. W ubiegłym roku grupa poinformowała o zamiarze przejęcia hiszpańskiej linii Air Europa.


- To był zaszczyt, że mogliśmy odegrać kluczową rolę w tworzeniu i rozwoju IAG. W ciągu ostatnich 15 lat miałem przyjemność pracować z wieloma wyjątkowymi ludźmi w British Airways i IAG. Luis był głównym członkiem zespołu i przez lata wykazał się prawdziwym przywództwem, a ja nie mam wątpliwości, że będzie wspaniałym prezesem IAG - skomentował Walsh.

- Praca z Williem przez ostatnie siedem lat była wielką przyjemnością. To ogromny zaszczyt kierować tą wspaniałą firmą. To ekscytujący czas w IAG i jestem przekonany, że możemy budować na mocnych fundamentach stworzonych przez Williego - oświadczył Gallego.

Następca Luisa Gallego na stanowisku dyrektora generalnego w Iberii zostanie ogłoszony w przyszłości.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama