×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Do Dubaju z międzylądowaniem


W związku z niestabilną sytuacją w Iraku i Iranie, Wizz Air podjął decyzję o zmianie tras przelotowych, tak aby jego samoloty omijały ten zagrożony obszar. Spowoduje to wydłużenie czasu podróży i wymusi konieczność międzylądowań.


Wizz Air podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu tras przelotowych przebiegających nad terytorium Iranu i Iraku do czasu ustabilizowania się sytuacji - wynika z informacji, do których dotarł Pasazer.com. Połączenia do Dubaju będą realizowane trasami alternatywnymi, co spowoduje wydłużenie łącznego czasu podróży i w rezultacie wpłynie na ładowność samolotu, kwestie operacyjne i czas pracy załogi. 

Do odwołania wszystkie loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z wyjątkiem trasy z Katowic, będą realizowane okrężną drogą nad Egiptem i Arabią Saudyjską. Z kolei wszystkie połączenia powrotne będą odbywać się z międzylądowaniem w Larnace, w celu tankowania samolotu oraz w większości przypadków - także wymiany załogi. W przypadku Katowic, zarówno rejsy do jak i z Dubaju będą wykonywane z międzylądowaniem w Larnace, natomiast dalsza część trasy do/z ZEA będzie taka sama jak w przypadku wszystkich pozostałych połączeń Wizz Aira. 

Śląskie połączenie jest najdłuższe ze wszystkich i dodatkowo realizowane z ograniczoną częstotliwością. Na Cyprze załoga z Katowic spędzi dzień i następnego dnia wróci do Polski, zmieniając także personel obsługujący sektor z Larnaki do Dubaju i z powrotem. 

Wizz Air także umieści rotacyjnie część załogi w Larnace, będą oni odpowiedzialni za obsługę lotów z/do Dubaju. Personel kokpitowy i pokładowy będzie spędzać na Cyprze od 1 do 3 nocy. Na początek na wyspę trafią pracownicy z baz w Budapeszcie i Bukareszcie. Wizz Air lata do Dubaju-DWC z Katowic, Budapesztu, Sofii, Bukaresztu i Klużu-Napoka.

fot. mat. prasowegość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie