Wizz Air: Do Dubaju z międzylądowaniem

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
09 stycznia 2020 13:10
4 komentarze
W związku z niestabilną sytuacją w Iraku i Iranie, Wizz Air podjął decyzję o zmianie tras przelotowych, tak aby jego samoloty omijały ten zagrożony obszar. Spowoduje to wydłużenie czasu podróży i wymusi konieczność międzylądowań.
Reklama

Wizz Air podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu tras przelotowych przebiegających nad terytorium Iranu i Iraku do czasu ustabilizowania się sytuacji - wynika z informacji, do których dotarł Pasazer.com. Połączenia do Dubaju będą realizowane trasami alternatywnymi, co spowoduje wydłużenie łącznego czasu podróży i w rezultacie wpłynie na ładowność samolotu, kwestie operacyjne i czas pracy załogi.

Do odwołania wszystkie loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z wyjątkiem trasy z Katowic, będą realizowane okrężną drogą nad Egiptem i Arabią Saudyjską. Z kolei wszystkie połączenia powrotne będą odbywać się z międzylądowaniem w Larnace, w celu tankowania samolotu oraz w większości przypadków - także wymiany załogi.W przypadku Katowic, zarówno rejsy do jak i z Dubaju będą wykonywane z międzylądowaniem w Larnace, natomiast dalsza część trasy do/z ZEA będzie taka sama jak w przypadku wszystkich pozostałych połączeń Wizz Aira.

Śląskie połączenie jest najdłuższe ze wszystkich i dodatkowo realizowane z ograniczoną częstotliwością. Na Cyprze załoga z Katowic spędzi dzień i następnego dnia wróci do Polski, zmieniając także personel obsługujący sektor z Larnaki do Dubaju i z powrotem.

Wizz Air także umieści rotacyjnie część załogi w Larnace, będą oni odpowiedzialni za obsługę lotów z/do Dubaju. Personel kokpitowy i pokładowy będzie spędzać na Cyprze od 1 do 3 nocy. Na początek na wyspę trafią pracownicy z baz w Budapeszcie i Bukareszcie. Wizz Air lata do Dubaju-DWC z Katowic, Budapesztu, Sofii, Bukaresztu i Klużu-Napoka.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
brooks88 2020-01-12 20:50   
brooks88 - Profil brooks88
Eee to szybko zlikwidują te połączenia z/do DWC
gość_e84d5 2020-01-10 12:27   
gość_e84d5 - Profil gość_e84d5
Czy wiadomo juz o ile mniej wiecej wydluzy sie podroz w kazda strone?
piorun 2020-01-09 18:39   
piorun - Profil piorun
Ciekawie jak zareagują linie arabskie latające do WAW i KRK
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama