LOT: Nie będzie lotów z regionów do Lwowa. Połąga zostaje

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
08 stycznia 2020 09:01
12 komentarzy
PLL LOT potwierdziły, że w sezonie letnim 2020 r. nie będą oferowały bezpośrednich połączeń między polskimi portami regionalnymi a Lwowem. Wróci jednak trasa z Warszawy do Połągi, chociaż czas jej funkcjonowania zostanie zdecydowanie ograniczony.
Reklama

LOT uruchamiał trasy do Lwowa stopniowo. Pierwsze zostały zainaugurowane loty z Poznania (czerwiec 2017), następnie z Bydgoszczy (sierpień 2017) i z Olsztyna-Mazur (marzec 2018). Od początku nie był znany ich status - czy będą całoroczne czy sezonowe. I tak były obsługiwane: pojawiały się przerwy w okresach zimowych, potem jednak wracały na lato. Rejsy z każdego z trzech polskich miast oferowane były dwa razy w tygodniu w godzinach nocnych. W efekcie samolot obsługujący ostatnie połączenie z Warszawy do Lwowa, zamiast stać na płycie ukraińskiego lotniska wykonywał rejs do Polski, gdzie przewidziany miał dłuższy przystanek i wracał na wschód. Rano leciał z kolei na Lotnisko Chopina.

O ile Bydgoszcz i Szymany stracą połączenie ze Lwowem, o tyle w Poznaniu miejsce LOT-u zajmie Ryanair. Od 1 kwietnia 2020 r. lowcost będzie latał z Wielkopolski na zachodnią Ukrainę dwa razy w tygodniu: we środy i niedziele.


W okresie letnim wróci z kolei połączenie do Połągi.

- 15 stycznia br. w systemach rezerwacyjnych pojawią się bilety na sezonowe połączenie do Połągi. Będziemy oferować sześć rejsów tygodniowo w okresie od początku lipca do połowy września - informuje nas Jakub P. Panek, ekspert ds. PR w Biurze Komunikacji Korporacyjne PLL LOT.

Oznacza to, że przewoźnik ogranicza funkcjonowanie trasy tylko do szczytu sezonu letniego. Od momentu jej uruchomienia w 2016 r. narodowa linia latała na litewskie wybrzeże od końca marca do października.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wodzduzybaton 2020-01-09 13:59   
wodzduzybaton - Profil wodzduzybaton
gość_89da1 Dokładnie tak będzie, a to wszystko kosztem rozwoju lotnictwa w Polsce i najlepsze - na koszt polskiego podatnika!!!! Ale taki mamy klimat polityczny w tym chorym kraju.
gość_b8a3e 2020-01-09 13:38   
gość_b8a3e - Profil gość_b8a3e
A czy któraś z innych tzw. tradycyjnych linii europejskich, z ukochana Lufa na czele, wozi swoich pasażerów inaczej niż przez huby?... Dlaczego przesiadki w Warszawie czy Budapeszcie są gorsze niż te w Monachium, Amsterdamie czy Dubaju?
gość_89da1 2020-01-09 12:45   
gość_89da1 - Profil gość_89da1
Polityka LOTU jest taka by dowozic pasazerow do swoich habow przesiadkowych i jak zasugerowal w tym watku jeden z przedmówców to raczej nie zdziwiłabym sie jak za niedługi okres czasu z portów regionalnych takich jak np Gdańsk Poznań Wrocław bedziemy mieli loty do Budapesztu, gdyz trzeba bedzie zasilać pasażerami tamtejsze połączenia transatlantyckie czy transazjatyckie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama