×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: W grudniu ponad 28 tys. pasażerów


Port Lotniczy Lublin obsłużył w grudniu ponad 28 tys. pasażerów, co przełożyło się na 13-proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Jak wynika z danych prezentowanych przez OAG Schedule Analyser, czterech obecnych w tym okresie w porcie przewoźników zapewniło niespełna 39 tys. miejsc, co oznacza średnie wypełnienie samolotów na poziomie minimalnie przekraczającym 73 proc.

W całym 2019 roku z lubelskiego portu skorzystało ponad 357 tys. pasażerów, co z kolei oznacza spadek o 21 proc. w stosunku do roku poprzedzającego.

Pierwszy kwartał br. zapowiada utrzymanie się wyników z początku 2019 r. bądź delikatną poprawę (łączne oferowanie wzrośnie o 5 proc. do 102 tys. foteli). Choć w rozkładzie zabraknie Londynu-Stansted (Ryanair) i Monachium (bmi Regional), a w przypadku Eindhoven i Oslo-Torp zmniejszy się podaż miejsc (w obu przypadkach Wizz Air), to lotnisko powinno uniknąć spadków, głównie dzięki wcześniej nieobecnym połączeniom do Żulian (Wizz Air) oraz Dublina (Ryanair), a także większej liczbie lotów do Warszawy (LOT) i wprowadzeniu A321 w miejsce A320 na trasę do Londynu-Luton (Wizz Air).gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie