×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rosną problemy finansowe Cabo Verde Airlines


Linie Cabo Verde Airlines nie wypłaciły pracownikom na czas wynagrodzeń za grudzień ub. r. Przewoźnik tłumaczy, że nastąpiło to z przyczyn pozostających poza kontrolą firmy.


Fakt powstania zaległości płatniczych wobec pracowników potwierdził w wywiadzie dla portugalskiej agencji Lusa prezes Cabo Verde Airlines, Jens Bjarnason. Linie mają powtarzające się od kilku miesięcy problemy z płynnością finansową. Tym razem obiecano, że wypłata zaległych pensji nastąpi najpóźniej do końca bieżącego miesiąca. 

Mocno zadłużony przewoźnik został sprywatyzowany w marcu 2019 roku. Rząd Wysp Zielonego Przylądka sfinalizował wówczas sprzedaż 51% udziałów w liniach firmie Loftleidir Cabo Verde, której udziałowcami są prywatni inwestorzy islandzcy oraz Icelandair Group. Dzięki transakcji, której wartość oszacowano na 1,3 mln euro, udało się uniknąć likwidacji państwowego przewoźnika. W 2018 roku linie przeszły restrukturyzację i zmieniły nazwę z TACV Cabo Verde Airlines na obecną. 


W połowie grudnia ub r. flotę linii zasilił kolejny boeing 757-200, co pozwoliło na zapowiedziany wcześniej rozwój jej siatki połączeń. Cabo Verde Airlines uruchomił bezpośrednie loty z Sal do Waszyngtonu-Dulles, Luandy i Porto Alegre oraz zwiększy częstotliwość na istniejących trasach. Aktualnie flota przewoźnika składa się z pięciu boeingów 757-200, jednego boeinga 737-300 oraz jednego ATR-42-300. Linie obsługują trasy krajowe, a także rejsy z Wysp Zielonego Przylądka do Nigerii, Senegalu, Europy (Lizbona, Mediolan, Paryż, Rzym), USA, (Boston, Waszyngton) i Brazylii (Fortaleza, Porto Alegre, Recife, Salvador de Bahia). 

Fot. Cabo Verde Airlinesgość_89587 - Profil
gość_89587
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie