easyJet nie wróci latem do Gdańska

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
07 stycznia 2020 08:01
19 komentarzy
easyJet nie będzie w tym roku latał z Gdańska do Berlina-Tegel. To kolejna trasa przewoźnika z Polski, która zostaje skasowana. Tym samym linia zostaje już tylko w Krakowie.
Reklama
Rejsy z portu im. L. Wałęsy do stolicy Niemiec zostały zainaugurowane 2 kwietnia 2019 r. Airbus A319 latał trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Zaplanowany był zmienny rozkład rotacji, zależnie od dnia loty odbywały się rano lub popołudniu. easyJet szacował, że w sezonie letnim z trasy miało skorzystać ok. 22 tys. podróżnych.

Kiedy w czerwcu ub. roku trasa zniknęła na zimę, Michał Dargacz - rzecznik prasowy gdańskiego lotniska - informował nas, że od samego początku połączenie miało być sezonowe, a przewoźnik testował rynek. Miał jednak wrócić od marca 2020 r. Tak się jednak nie stanie.

- Potwierdzam, że trasa do Berlina-Tegel nie wróci niestety do siatki połączeń Portu Lotniczego Gdańsk latem 2020 roku. Z informacji otrzymanych od przewoźnika wynika, ze nie była opłacalna, a ponadto notowała niski load factor. Rozkład lotów też nie był zbyt korzystny dla pasażerów - informuje Iwona Tomczyńska, kierowniczka Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu gdańskiego lotniska.


To oznacza, że kolejne połączenie easyJeta znika z Polski. Niedawno linia wycofała się ze wszystkich tras z Warszawy. Obecnie przewoźnik pozostaje już tylko w Krakowie realizując rejsy do 13 europejskich miast. Dodatkowo, połączenie do Genewy również zniknęło z systemu rezerwacyjnego od końca marca br. Czekamy na informację co do jego przyszłości.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c3cd2 2020-01-08 17:22   
gość_c3cd2 - Profil gość_c3cd2
wodzduzybaton

jak narazie nic mądrego tutaj nie napisałeś ... lepiej zamilcz tak będzie lepiej dla wszystkich
gość_4f2b0 2020-01-08 14:47   
gość_4f2b0 - Profil gość_4f2b0
Biorąc pod uwagę fakt, że część pasażerów z zachodniej Polski dojeżdża do Berlina żeby latać easyJetem to pojawienie się easyJeta w POZ ma pewien sens. Bo w/w grupa pasażerów jest już przyzwyczajona do tej marki. A dodając do tego niewykorzystany potencjał na Ławicy oraz siłę nabywczą ludności w Wielkopolsce myślę że warto spróbować. Wiadomo - nie oczekujmy tak dużej ilości połączeń z dużą częstotliwością jak w Berlinie. Ale myślę, że na początek 3 - 4 większych i popularnych miast w Europie po 2 x tygodniowo znalazłoby się zainteresowanie. Może któreś z takich lotnisk jak LGW, BCN, AMS, MXP, CDG, NAP, LIS, AGP
gość_edf2d 2020-01-08 14:25   
gość_edf2d - Profil gość_edf2d
gość_8d9f1 - wolny rynek, choć właściwie lepszy rydz, niż nic. Jeśli ktoś może w 2h zajechać samochodem do dużego znaczącego lotniska i lecieć w świat, to to zwyczajnie robi. Poznań ma dobry dojazd i do Warszawy i do Berlina, a stamtąd są już konkretne połączenia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy