×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet nie wróci latem do Gdańska


easyJet nie będzie w tym roku latał z Gdańska do Berlina-Tegel. To kolejna trasa przewoźnika z Polski, która zostaje skasowana. Tym samym linia zostaje już tylko w Krakowie.


Rejsy z portu im. L. Wałęsy do stolicy Niemiec zostały zainaugurowane 2 kwietnia 2019 r. Airbus A319 latał trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Zaplanowany był zmienny rozkład rotacji, zależnie od dnia loty odbywały się rano lub popołudniu. easyJet szacował, że w sezonie letnim z trasy miało skorzystać ok. 22 tys. podróżnych. 

Kiedy w czerwcu ub. roku trasa zniknęła na zimę, Michał Dargacz - rzecznik prasowy gdańskiego lotniska - informował nas, że od samego początku połączenie miało być sezonowe, a przewoźnik testował rynek. Miał jednak wrócić od marca 2020 r. Tak się jednak nie stanie.

- Potwierdzam, że trasa do Berlina-Tegel nie wróci niestety do siatki połączeń Portu Lotniczego Gdańsk latem 2020 roku. Z informacji otrzymanych od przewoźnika wynika, ze nie była opłacalna, a ponadto notowała niski load factor. Rozkład lotów też nie był zbyt korzystny dla pasażerów - informuje Iwona Tomczyńska, kierowniczka Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu gdańskiego lotniska. 


To oznacza, że kolejne połączenie easyJeta znika z Polski. Niedawno linia wycofała się ze wszystkich tras z Warszawy. Obecnie przewoźnik pozostaje już tylko w Krakowie realizując rejsy do 13 europejskich miast. Dodatkowo, połączenie do Genewy również zniknęło z systemu rezerwacyjnego od końca marca br. Czekamy na informację co do jego przyszłości.

fot. mat. prasowegość_6cbeb - Profil
gość_6cbeb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie