×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: W grudniu ponad 17 tys. pasażerów


Port Lotniczy Łódź obsłużył w grudniu ponad 17 tys. pasażerów, tj. o ok. 4 proc. mniej niż w dwunastym miesiącu 2018 roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Pomimo delikatnego spadku w grudniu, 2019 rok na Lublinku zakończył się 11-proc. wzrostem liczby pasażerów. W sumie łódzki port odprawił bowiem niespełna 242 tys. pasażerów, ponad 24 tys. więcej niż w 2018 roku.

Poprawa wyników z ub. roku nie byłaby możliwa, gdyby nie odbudowa segmentu czarterowego w trzecim co do wielkości mieście kraju. Z danych opublikowanych przez port wynika, że w 2019 roku klientów tego segmentu było 28 tys., czyli aż 177 proc. więcej niż w 2018 roku. Optymizmem napawają także przytaczane prognozy dotyczące ruchu nieregularnego - w bieżącym roku Łódź spodziewa się nawet 70 tys. pasażerów korzystających z oferty touroperatorów, w której, przypomnijmy, znajdują się: Antalya, Bodrum, Burgas, Kreta, Rodos, Zakynthos i Korfu (rejsy od końca maja do początku października).

W segmencie przewozów niskokosztowych w sezonie letnim Ryanair zapewni więcej rejsów do Londynu-Stansted, nie wiadomo jednak wciąż czy powrócą zawieszone loty do Aten.gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie