Katastrofa: Antonow 12 rozbił się w Sudanie

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
03 stycznia 2020 08:13
W czwartek (2.01) w godzinach wieczornych, w sudańskim Darfurze doszło do katastrofy z udziałem Antonowa An-12A, wykonującego loty na zlecenie Sudańskich Sił Powietrznych. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 18 osób - wszyscy na pokładzie.
Reklama

Maszyna powracała do Chartumu, po dostarczeniu pomocy medycznej mieszkańcom Darfuru gdzie w ostatnich dniach doszło do krwawych starć między przedstawicielami różnych grup etnicznych. Samolot rozbił się pięć minut po starcie z bazy w stolicy prowincji Darfur - Al-Dżunajnie. W katastrofie zginęła siedmioosobowa załoga, trzech sędziów i ośmiu innych cywilów, w tym czworo dzieci. Wszczęto śledztwo w celu ustalenia przyczyny katastrofy.

Samolot który uległ katastrofie należał do linii Goliaf Air a swój dziewiczy rejs odbył w 1962 roku. Goliaf Air to linia lotnicza z Wyspy Św. Tomasza i Książęcej specjalizująca się w lotach cargo. Przewoźnik dysponuje dwoma samolotami An-12 orz dwoma An-32. Od 2009 roku wszystkie linie z tego afrykańskiego państwa mają całkowity zakaz lotów do państw Unii Europejskiej.

Fot. Twitter, Wikimedia Commons (CC) - zdjęcie ilustracyjne

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama