×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines doszły do porozumienia z Boeingiem odnośnie maxów


Turecki przewoźnik osiągnął porozumienie finansowe z Boeingiem w sprawie uziemienia maszyn 737 MAX.


W oświadczeniu, które ujawnia wybrane szczegóły porozumienia możemy przeczytać, że Boeing pokryje część strat i dochodów Turkish Airlines, których linia nie może wygenerować, gdyż uziemione samoloty nie są wykorzystywane do komercyjnych operacji.


Boeing zgodził się na zadośćuczynienie w wysokości 225 milionów dolarów, w tym 150 milionów dolarów w ramach rekompensaty oraz 75 milionów na pokrycie kosztów części zamiennych i odpowiednich szkoleń – donosi turecka gazeta Hurriyet.

Turkish Airlines zamówiły łącznie 75 boeingów 737 MAX. Przewoźnik odebrał już 12 sztuk samolotów przed globalnym uziemieniem maszyn tego typu.

Jak długo będzie jeszcze trwał kryzys w Boeingu tak naprawdę nie wiadomo. Ostatnio informowaliśmy, że Boeing od początku obecnego roku wstrzymuję produkcję samolotów 737 MAX. Oznacza to, że w styczniu tego roku z taśm produkcyjnych amerykańskiego producenta nie zjedzie żadna maszyna z rodziny 737.

Fot. mat. prasowe
gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie