LOT poleci do Waszyngtonu

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
30 grudnia 2019 10:49
35 komentarzy
W systemie rezerwacyjnym polskiego przewoźnika pojawiły się bezpośrednie rejsy z Warszawy do Waszyngtonu-Dulles. Informację tę potwierdził sam LOT. Trasa zostanie zainaugurowana 2 czerwca 2020 r.
Reklama

Początkowo przewoźnik będzie realizował loty do stolicy Stanów Zjednoczonych trzy razy w tygodniu - we wtorki, piątki i niedziele. Rejs, w trakcie którego Dreamlinery LOT-u pokonają ponad 7 tys. km potrwa nieco ponad 9 godzin. Będzie to tym samym najszybszy sposób na podróż z Polski i całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej do Waszyngtonu. Przewidziano następujący rozkład lotów (czasy lokalne):
  • LO39 Warszawa 16:50 - 20:30 Waszyngton (-2--5-7);
  • LO40 Waszyngton 22:35 - 13:25+1 Warszawa (-2--5-7)
  • Warszawa - Waszyngton

Rejsy będą realizowane boeingami 787. Przypomnijmy, że na przyszły rok LOT zaplanował również start lotów na zachodnie wybrzeże USA - do San Francisco. W sumie polskie linie będą zatem obecne w przyszłym roku na siedmiu amerykańskich lotniskach.

- Nie bez znaczenia dla naszej decyzji o ogłoszeniu w tym roku kolejnego połączenia do USA jest też fakt, że 11 listopada br. Polska została włączona do Programu Ruchu Bezwizowego. To wielki sukces Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz polskiej administracji i dyplomacji, a także krok milowy w relacjach polsko-amerykańskich. Jestem dumny, że nasza kampania „Bez Wiz do USA”, którą prowadziliśmy wspólnie z partnerami od 2018 roku, także przyczyniła się do tego historycznego wydarzenia. Polacy mogą teraz łatwo i bezwizowo podróżować do USA w celach turystycznych i biznesowych. Nowe połączenie uzupełnia naszą ofertę bezpośrednich rejsów do Ameryki Północnej, w tym oczywiście znacząco wzmacnia naszą siatkę, jeżeli chodzi o loty do Stanów Zjednoczonych – komentuje Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Warto również przypomnieć, że Waszyngton był jednym z najbardziej pożądanych kierunków przez Lotnisko Chopina ze względu na spory ruch biznesowy oraz turystyczny między miastami. Obsługujący stolicę USA Port Lotniczy Dulles jest zaś jedną z baz United Airlines, partnera LOT ze Star Alliance.

- Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej „krótkiej liście”. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia. Ponadto dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa -Milczarski.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_457e9 2019-12-31 20:07   
gość_457e9 - Profil gość_457e9
Cieszy bardzo, ze linia zwieksza ilosc polaczen miedzykontynentalnych- kazde kolejne polaczenia pozwija rozwijac bizes plus zwieksza zainteresowanie naszym krajem. Klienci biznesowi na pewno sie znajda, nie mowiac juz o politykach- wystarczy paru ministrow czy urzednikow i klasa biznes i premium beda sie sprzedawaly. Tez uwazam, ze minimum 4 rotacja by sie przydala w ciagu tygodnia ale widocznie nie chca ryzykowac rozsypaniem sie siatki. Jezeli w takim tempie bedzie rozwijana siatka do USA to BOS, IAH czy ATL to kwestia czasu. Przydaloby sie aby LOT otwieral tez kierunki w Kanadzie YUL to must have dla takiej linii.
gość_1573c 2019-12-31 17:36   
gość_1573c - Profil gość_1573c
Zycze LOT-owi wszystkiego najlepszego.
Ale sadze, ze otrzezwienie nadejdzie brutalnie po ogloszeniu nastepnych wynikow finansowych, a prawdziwa katastrofa stanie sie najpozniej w 2021.
Przewiduje koniec jak Air Berlin.
Pomoc finansowa juz nie bedzie mozliwa.
737Max, problemy z 787 i zla polityka flotowa, palenie pieniedzyna Wegrzech,
bedzie zaloba.
jjemiolo 2019-12-31 16:37   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@vscrew: Dzieki za komentarz. W istocie miedzy 2200 a 2230 jest z IAD duzo odlotow UA do prawie wszystkich lotnisk we wschodnich Stanach. Sadze ze moja pomylka wynikla stad ze niedawno sprawdzalem jakie bylyby mozliwosci przesiadek na Meksyk, Ameryke Srodkowa i Karaiby przez IAD i wynikalo ze nie ma takich za wiele wieczorem co przy MCT w IAD 90 minut oznaczaloby potrzebe przylotow tamze wczesniej. Przy obecnym rozkladzie LO do IAD (przyloty o 2030) loty beda musialy przylatywac na czas by lapac te wszystkie pozne odloty w IAD.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama