×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci do Waszyngtonu


W systemie rezerwacyjnym polskiego przewoźnika pojawiły się bezpośrednie rejsy z Warszawy do Waszyngtonu-Dulles. Informację tę potwierdził sam LOT. Trasa zostanie zainaugurowana 2 czerwca 2020 r.


Początkowo przewoźnik będzie realizował loty do stolicy Stanów Zjednoczonych trzy razy w tygodniu - we wtorki, piątki i niedziele. Rejs, w trakcie którego Dreamlinery LOT-u pokonają ponad 7 tys. km potrwa nieco ponad 9 godzin. Będzie to tym samym najszybszy sposób na podróż z Polski i całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej do Waszyngtonu. Przewidziano następujący rozkład lotów (czasy lokalne): 
  • LO39 Warszawa 16:50 - 20:30 Waszyngton (-2--5-7);
  • LO40 Waszyngton 22:35 - 13:25+1 Warszawa (-2--5-7)
  • Warszawa - Waszyngton 

Rejsy będą realizowane boeingami 787. Przypomnijmy, że na przyszły rok LOT zaplanował również start lotów na zachodnie wybrzeże USA - do San Francisco. W sumie polskie linie będą zatem obecne w przyszłym roku na siedmiu amerykańskich lotniskach.

Nie bez znaczenia dla naszej decyzji o ogłoszeniu w tym roku kolejnego połączenia do USA jest też fakt, że 11 listopada br. Polska została włączona do Programu Ruchu Bezwizowego. To wielki sukces Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz polskiej administracji i dyplomacji, a także krok milowy w relacjach polsko-amerykańskich. Jestem dumny, że nasza kampania „Bez Wiz do USA”, którą prowadziliśmy wspólnie z partnerami od 2018 roku, także przyczyniła się do tego historycznego wydarzenia. Polacy mogą teraz łatwo i bezwizowo podróżować do USA w celach turystycznych i biznesowych. Nowe połączenie uzupełnia naszą ofertę bezpośrednich rejsów do Ameryki Północnej, w tym oczywiście znacząco wzmacnia naszą siatkę, jeżeli chodzi o loty do Stanów Zjednoczonych – komentuje Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Warto również przypomnieć, że Waszyngton był jednym z najbardziej pożądanych kierunków przez Lotnisko Chopina ze względu na spory ruch biznesowy oraz turystyczny między miastami. Obsługujący stolicę USA Port Lotniczy Dulles jest zaś jedną z baz United Airlines, partnera LOT ze Star Alliance.

- Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej „krótkiej liście”. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia. Ponadto dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa -Milczarski.

fot. mat. prasowegość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie