PAŻP wydał prawie 1 mln zł na reklamy wizerunkowe

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
30 grudnia 2019 11:00
17 komentarzy
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) na początku grudnia br. ogłosiła przetarg na przeprowadzenie kampanii wizerunkowej. Jej realizacja pochłonęła prawie 1 mln zł, a spoty reklamowe już od tygodnia są emitowane w radiu i telewizji.
Reklama

Obowiązkiem wykonawcy było wyprodukowanie filmów reklamowych i informacyjnych, jak również przygotowanie materiałów audio i wideo na potrzeby planowanej przez PAŻP kampanii informacyjno-edukacyjnej, która miała być emitowana w telewizji, radiu i internecie. Materiały mogłyby być wykorzystywane także w trakcie imprez własnych i zewnętrznych, w których agencja brałaby udział.

- Kampania buduje wizerunek pracowników PAŻP jako osób odpowiedzialnych, którzy pełniąc służbę każdego dnia, przez 24 godziny na dobę, czuwają nad bezpieczeństwem tysięcy pasażerów podróżujących w polskiej przestrzeni powietrznej. Celem kampanii wizerunkowej jest także budowanie świadomości społecznej dot. kluczowego miejsca Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w polskim i europejskim systemie lotniczym - tłumaczy Paweł Łukaszewicz, rzecznik prasowy PAŻP w rozmowie z Pasazer.com.

W ramach kampanii miał powstać główny spot trwający 45 sekund oraz jego trzy krótsze wersje - 30-sekundowa, 15-sekundowa oraz 8-sekundowa. Zamawiający zastrzegał w przetargu, że reklamy mają uwzględniać i podkreślać wiodącą rolę Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, jako instytucji zapewniającej bezpieczeństwo ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej, wysoką jakość pracy i doświadczenie pracowników tej instytucji itp.

Spoty mają cechować się spójną, konsekwentną, oryginalną i przykuwającą uwagę narracją, która będzie budzić pozytywne emocje i przedstawiać pracę i działania agencji jako gwarancję bezpieczeństwa w trakcie podróży lotniczych.

- Spoty telewizyjne i radiowe wyprodukowała firma wyłoniona w przeprowadzonym postępowaniu. Głównym motywem kampanii jest bezpieczeństwo, nad którego zapewnieniem pracuje w Agencji sztab specjalistów – kontrolerów ruchu lotniczego, techników, energetyków, programistów i wszystkich pracowników PAŻP, którzy przyczyniają się do utrzymania najwyższego poziomu usług, jaki oferuje PAŻP - dodaje Łukaszewicz.

Kampania zaplanowana przez agencję ma dotrzeć do opinii publicznej z przekazem dotyczącym znaczenia zawodu i pracy kontrolerów ruchu lotniczego, rozwoju zaplecza technologicznego PAŻP-u, a także jego działań w celu zapewniania bezpieczeństwa ruchu lotniczego w Polsce i Europie.


Cała procedura przetargowa została przeprowadzona w ekspresowym tempie - 3 grudnia br. na stronie PAŻP-u pojawiła się informacja o rozpoczęciu postępowania zamówienia publicznego, zaś termin składania ofert wyznaczono na 11 grudnia, czyli osiem dni później. Jawne otwarcie kopert z ofertami odbyło się tego samego dnia. Wyłonienie zwycięzcy nastąpiło już 16 grudnia, czyli zaledwie 13 dni po ogłoszeniu przetargu oraz pięć dni po otwarciu ofert. Natomiast emisja spotów w radiu i telewizji trwa już od ok. tygodnia. Zgodnie z treścią ogłoszenia, wykonawca miał na realizację zadania zaledwie 14 dni od daty zawarcia umowy. Dziwi natomiast, że przez cały ten czas reklama nie została udostępniona na oficjalnych profilach agencji w mediach społecznościowych - chociażby na platformie YouTube czy na Facebooku.

Oferty w postępowaniu złożyły cztery podmioty - Graffiti Films sp. z o.o. (890,5 tys. zł brutto), Studio Produkcyjne ORKA sp. z o.o. (922,5 tys. zł brutto), Flota filmowa sp. z o.o. (922,5 tys. zł brutto) oraz Joho sp. z o.o. (796,7 tys. zł brutto). Zwycięzcą przetargu zostało Studio Produkcyjne ORKA, które otrzymało 72,27 pkt na 100 możliwych, zgodnie z kryteriami zawartymi w ogłoszeniu. PAŻP planował przeznaczyć na ten cel kwotę w wysokości 1,078 mln zł brutto, a więc zwycięska oferta nie przekroczyła zaplanowanego budżetu.

W ostatnim czasie wizerunek PAŻP-u ucierpiał w obliczu wciąż trwającego sporu zbiorowego pomiędzy agencją jako pracodawcą i kontrolerami ruchu lotniczego pracującymi na wieży kontroli na Lotnisku Chopina. Przypomnijmy, że zmiany kadrowe na kierowniczych stanowiskach oraz działania podejmowane przez to kierownictwo stanowią zdaniem załogi warszawskiej wieży zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego, a dowodem na to może być choćby grafik ułożony tak, że 6 grudnia doszło do przerwy w prowadzeniu operacji na Okęciu.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pengos 2020-01-24 10:43   
pengos - Profil pengos
Przecież nikt nie ukrywa, że to wyłącznie dotowanie państwowej telewizji...
Reklamowanie PAŻP w mediach jest bez sensu, bo przeciętny człowiek nie ma zielonego pojęcia o tym że taka instytucja w ogóle istnieje i reklamy tego nie zmienią. Przeciętny człowiek nie wie też nic o jakichkolwiek konfliktach w sprawie obsady wież kontrolnych czy zarządu PAŻP, jedyne co czasem usłyszy to info o kolejnym strajku kontrolerów w Niemczech czy Francji.
Z kolei każdy, kto jest zorientowany w temacie będzie dobrze wiedział jak jest, a widząc reklamy w telewizji dodatkowo będzie już miał pewność że coś jest źle i w dodatku marnowana jest kasa...
lmajchrowski 2020-01-04 21:44   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Dla mnie dziwne posuniecie. Brak pracownikow a oni sie pokazuja ze wszystko jest swietnie. Czy nie lepiej takie pieniadze wydac dla najlepszych pracownikow lub na kuszenie potecjalnie nowych pracownikow ??
gość_dbfed 2020-01-01 09:40   
gość_dbfed - Profil gość_dbfed
Nie rozumiecie po co są te reklamy? aby kasa w państwowych mediach się zgadzała. Reklamodawcy odeszli od TVP więc partia w swej wspaniałości kazała państwowym firmom wykupić reklamy, nawet jeśli nie ma to żadnego sensu - bo reklamowanie PAŻP czy NBP jest idiotyzmem, no ale kasa leci.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama