Ruszyło połączenia czarterowe z Katowic do Gambii

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
28 grudnia 2019 12:50
1 komentarz
W piątek (27.12) biuro podróż Rainbow Tours zainaugurowało nowe połączenie czarterowe z Katowice Airport, czyli Bandżul w Gambii. 
Reklama

Rejsy na tym sezonowym kierunku wakacyjnym, realizowane będą co tydzień, do 20 marca 2020 roku. Gambia jest jednym z ośmiu państw, do których w ramach czternastu połączeń czarterowych, można polecieć w sezonie „Zima 2019/2020” z Katowice Airport.

- Gambia to obok Omanu, Kenii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich kolejny oryginalny kierunek wakacyjny, który w tegorocznym sezonie zimowym dostępny jest z Katowice Airport. Oferując także w niskim sezonie, bogatą siatkę połączeń czarterowych, Pyrzowice potwierdzają swoją dominującą pozycję w kraju w tym segmencie przewozów lotniczych. Mijający rok będzie w Katowice Airport rekordowy jeśli chodzi o ruch czarterowy. Po raz pierwszy w historii, w tej kategorii ruchu, obsłużonych zostanie tu ponad dwa miliony podróżnych. – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego Pyrzowice są liderem wśród polskich portów lotniczych w segmencie przewozów czarterowych. W trakcie tegorocznego szczytu sezonu, siatka połączeń wakacyjnych Katowice Airport obejmowała 56 kierunków. Bogatą ofertą w ruchu czarterowym, port dysponuje także w rozkładzie „Zima 2019/2020”. Pasażerowie mogą polecieć z Pyrzowic na czternastu trasach. Po cztery kierunki – najwięcej w rozkładzie – dostępne są do Hiszpanii (Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote) oraz do Egiptu (Sharm El Sheikh, Hurghada, Taba, Marsa Alam). Po jednej trasie dostępne jest do: Portugalii (Madera), Turcji (Antalya), Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Ras El Khaimah), Kenii (Mombasa), Omanu (Salalah) oraz wspomnianej już Gambii (Bandżul).
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_2637a 2020-01-08 13:35   
gość_2637a - Profil gość_2637a
Zauważam ze mało kto interesuje sie tym portem , co mnie akurat nie dziwi. Warto zauważyć jak Prezes mija sie z prawda. Wynik czarterów to 1751 tys pasazerow , a nie ponad 2 miliony. Ponadto ogólna ilosc pasazerow spadła do poziomu 2014 r. Polityka sukcesu tego zarządu nie opuszcza.
Rozwój KRK wprowadza KTW w jego ramiona.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama