Lufthansa poleci z Monachium do Paryża-Orly

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
27 grudnia 2019 08:00
Lufthansa ogłosiła, że zamierza uruchomić pierwsze połączenie z lotniskiem Orly w Paryżu. Przewoźnik zacznie obsługiwać trasę ze swojego hubu w Monachium od 16 marca 2020 roku.
Reklama

Dwa dodatkowe loty dziennie będą dodatkiem do łącznie 40 rejsów tygodniowo, oferowanych przez niemiecką linię z Monachium do Paryża. Do tej pory przewoźnik latał wyłącznie na główne paryskie lotnisko im. Charlesa De Gaulle'a (CDG).

Loty na drugie lotnisko obsługujące stolicę Francji rozpoczną się od 16 marca 2020 roku i będą realizowane samolotami typu Bombardier CRJ900. Zatem w sezonie letnim między tymi miastami oferowane będą łącznie 54 loty tygodniowo, czyli prawie osiem razy dziennie.


Paryskie Orly (ORY) leży na południe od centrum miasta, podczas gdy lotnisko De Gaulle'a jest zlokalizowane na północ i pełni rolę głównego portu obsługującego stolicę Francji. W 2018 roku obsłużyło ono najwięcej pasażerów w całej Francji - ponad 72 mln osób. Natomiast Orly zajęło drugie miejsce, przyjmując nieco ponad połowę mniej pasażerów niż w przypadku większego portu - 33 mln osób. Ze względu na lokalizację, port CDG jest częściej atrakcyjniejszy dla pasażerów w północnych dzielnicach Paryża, podczas gdy Orly ma przewagę w południowej części aglomeracji.

Jak wcześniej informowaliśmy, w sezonie letnim 2020 r. liniom Wizz Air i Lufthansa zostały przyznane sloty po upadłej linii Aigle Azur na lotnisku Paryżu-Orly. Niemiecka linia Lufthansa planowała przeznaczyć je właśnie do realizacji dwóch lotów dziennie z Monachium, natomiast Wizz Air zabezpieczył sloty pod obsługę codziennych połączeń z Budapesztu i Sofii, choć ostatnio węgierski lowcost wprowadził do sprzedaży bilety na połączenia z Budapesztu i Warszawy (zamiast Sofii).

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama