Aerofłot wprowadza taryfy bez bagażu rejestrowanego do Azji i USA

Marek Stus - Profil Marek Stus
23 grudnia 2019 09:08
Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot wprowadzają nowe taryfy nie obejmujące przewozu bagażu rejestrowanego na wybranych trasach międzykontynentalnych.
Reklama

Przewoźnik będzie udostępniał nową kategorię taryf w klasie ekonomicznej na połączeniach z Moskwy oraz St. Petersburga (przez Moskwę) do Indii, Indonezji, Mongolii, Tajlandii, Wietnamu, Stanów Zjednoczonych, a także na Malediwy i Kubę. Pasażerowie, którzy zdecydują się na zakup biletów w tych taryfach nie będą mogli bezpłatnie nadać standardowego bagażu rejestrowanego, natomiast dopuszczalne będzie przewożenie bagażu podręcznego o wadze do 10 kg. Aerofłot już wcześniej wprowadził taryfy "light" na trasach krótko- i średniodystansowych. Linie przekonują, że spotkały się one z dużym zainteresowaniem klientów pozwalając na lepsze dostosowanie oferty do zróżnicowanych potrzeb podróżnych.


Osoby posiadające bilety wystawione w nowych taryfach będą mogły dokupić bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg w dowolnym momencie przed podróżą. Przewoźnik będzie też oferował promocyjną cenę tej usługi w przypadku jej rezerwacji z wyprzedzeniem przez internet lub aplikację mobilną.

Poprzez zmianę polityki bagażowej na rejsach długodystansowych Aerofłot dołączył do coraz bardziej licznego grona europejskich przewoźników sprzedających bilety na połączenia długodystansowe bez wliczonego przewozu bagażu rejestrowanego. Pierwsze zmiany w tym zakresie pojawiły się na rynku 2-3 lata temu i dotyczyły wyłącznie tras do USA i Kanady. W mijającym roku wiele linii rozszerzyło tę politykę na wybranych trasach do Ameryki Południowej i Azji. Obecnie taryfy "bez bagażu" na lotach poza Europę stosują m.in. przewoźnicy z grupy Lufthansy, Aer Lingus, Air France, British Airways, Finnair, Iberia, KLM i TAP Portugal. Z kolei przewóz bagażu rejestrowanego jest wliczony w cenę każdego biletu obejmującego połączenia długodystansowe np. w Turkish Airlines i LOT. Polskie linie zapowiedziały już jednak, że rozważają w przyszłości wprowadzenie taryf obejmujących przewóz tylko bagażu podręcznego na wybranych rejsach do USA.

Fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama