×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ochryda: Lotnisko czeka rozbudowa


W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa portu lotniczego w Ochrydzie, po której przepustowość ma zostać podwojona do 600 tys. pasażerów rocznie.


Macedońskie lotnisko pilnie wymaga rozbudowy, w okresie od stycznia do listopada br. z jego usług skorzystało ponad 296 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 69,8 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2018 roku - informuje serwis "Ex Yu Aviation".

Linie lotnicze wykonały 2 469 operacji lotniczych, co oznacza wzrost o 66,7 proc. Ten imponujący wynik to w dużej mierze zasługa Wizz Aira, który uruchomił w tym roku kilka nowych połączeń. Lotnisko posiada połączenia z 22 miastami, z których osiem jest dostępna przez cały rok, są to - Zurych, Bazylea, Londyn, Memmingen, Mediolan, Wiedeń, Dortmund i Malmo. Z kolei w sezonie letnim dostępne są połączenia do - Adany, Amsterdamu, Bergamo, Brukseli, Dusseldorfu, Eindhoven, Friedrichshafen, Stambułu, Katowic, Maastrichtu, Stuttgartu, Tallinna, Tel Awiwu i Warszawy. 


Władze portu chcą przekształcić go w regionalny węzeł komunikacyjny, który będzie obsługiwał nie tylko pasażerów z Macedonii, ale także podróżnych z sąsiednich krajów. Działania te są koordynowane z rządem, ministerstwem transportu i komunikacji, liniami lotniczymi oraz okolicznych miast. 

fot. Peter Bakema (Wikipedia) gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie