Ochryda: Lotnisko czeka rozbudowa

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
20 grudnia 2019 09:17
1 komentarz
W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa portu lotniczego w Ochrydzie, po której przepustowość ma zostać podwojona do 600 tys. pasażerów rocznie.
Reklama

Macedońskie lotnisko pilnie wymaga rozbudowy, w okresie od stycznia do listopada br. z jego usług skorzystało ponad 296 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 69,8 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2018 roku - informuje serwis "Ex Yu Aviation".

Linie lotnicze wykonały 2 469 operacji lotniczych, co oznacza wzrost o 66,7 proc. Ten imponujący wynik to w dużej mierze zasługa Wizz Aira, który uruchomił w tym roku kilka nowych połączeń. Lotnisko posiada połączenia z 22 miastami, z których osiem jest dostępna przez cały rok, są to - Zurych, Bazylea, Londyn, Memmingen, Mediolan, Wiedeń, Dortmund i Malmo. Z kolei w sezonie letnim dostępne są połączenia do - Adany, Amsterdamu, Bergamo, Brukseli, Dusseldorfu, Eindhoven, Friedrichshafen, Stambułu, Katowic, Maastrichtu, Stuttgartu, Tallinna, Tel Awiwu i Warszawy.


Władze portu chcą przekształcić go w regionalny węzeł komunikacyjny, który będzie obsługiwał nie tylko pasażerów z Macedonii, ale także podróżnych z sąsiednich krajów. Działania te są koordynowane z rządem, ministerstwem transportu i komunikacji, liniami lotniczymi oraz okolicznych miast.

fot. Peter Bakema (Wikipedia)
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

usuniety 2019-12-21 11:51   
usuniety - Profil usuniety
Polska języka trudna.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama