×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Moskwie powstanie pierwszy salon biznesowy oneworld


Pasażerowie moskiewskiego lotniska Domodiedowo będą już w przyszłym roku korzystać z pierwszej własnej poczekalni biznesowej sojuszu oneworld.


Oneword ogłosił właśnie lokalizację pierwszego z kilkunastu salonów tego typu planowanych do otwarcia na różnych lotniskach na świecie. Dokładna data uruchomienia moskiewskiej poczekalni nie jest jeszcze znana, ale nastąpi to w 2020 roku. Tym samym oneworld dołączy do dwóch pozostałych globalnych sojuszy, które już od wielu lat prowadzą salony działające pod własną marką, a nie jednego z przewoźników w nich zrzeszonych. 

Wybór Moskwy na miejsce inauguracji pierwszego business lounge oneworld nieco zaskakuje, ale nie jest przypadkowy. Port lotniczy Domodiedowo jest bowiem jedną z głównych baz należących do sojuszu rosyjskich linii S7 Airlines, a ponadto codziennie lądują w nim również samoloty British Airways, Iberii, Japan Airlines, Qatar Airways i Royal Jordanian. Łącznie daje to prawie 150 rejsów dziennie i kilkanaście milionów pasażerów sojuszu obsługiwanych każdego roku. Ze wstępu do poczekalni oneworld mogą korzystać osoby podróżujące w klasach pierwszy i biznes oraz posiadacze statusów Sapphire i Emerald w dowolnym programie lojalnościowym jednego z sojuszowych przewoźników. 


- Dzięki wspólnemu projektowi lotniska i oneworld nasi pasażerowie otrzymają ekskluzywną obsługę na światowym poziomie. Jesteśmy przekonani, że będzie to miało pozytywny wpływ na umocnienie marki sojuszu na rynku rosyjskim, a Domodiedowo stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla osób często podróżujących z sojuszem oneworld - powiedział Igor Borisow, dyrektor portu lotniczego Moskwa-Domodiedowo. 

Oneworld nie zdradza na razie innych lokalizacji dla swoich salonów. Wśród rozważanych miejsc znajdują się jednak lotniska m.in. we Frankfurcie, Londynie, Nowym Jorku JFK, Pekinie-Daxing i Sao Paulo. Warto przypomnieć, że sojusz Star Alliance posiada obecnie własne poczekalnie w Amsterdamie, Buenos Aires, Los Angeles, Nagoji, Paryżu-CDG, Rio de Janeiro, Rzymie i Sao Paulo-Guarulhos. Z kolei salony działające pod marką SkyTeam znajdują się w portach lotniczych w Dubaju, Hong Kongu, Londynie-Heathrow, Sydney, Pekinie, Stambule, Vancouver, a wkrótce także w Santiago de Chile. 

Fot. mat. prasowegość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie