W Moskwie powstanie pierwszy salon biznesowy oneworld

Marek Stus - Profil Marek Stus
20 grudnia 2019 10:11
Pasażerowie moskiewskiego lotniska Domodiedowo będą już w przyszłym roku korzystać z pierwszej własnej poczekalni biznesowej sojuszu oneworld.
Reklama

Oneword ogłosił właśnie lokalizację pierwszego z kilkunastu salonów tego typu planowanych do otwarcia na różnych lotniskach na świecie. Dokładna data uruchomienia moskiewskiej poczekalni nie jest jeszcze znana, ale nastąpi to w 2020 roku. Tym samym oneworld dołączy do dwóch pozostałych globalnych sojuszy, które już od wielu lat prowadzą salony działające pod własną marką, a nie jednego z przewoźników w nich zrzeszonych.

Wybór Moskwy na miejsce inauguracji pierwszego business lounge oneworld nieco zaskakuje, ale nie jest przypadkowy. Port lotniczy Domodiedowo jest bowiem jedną z głównych baz należących do sojuszu rosyjskich linii S7 Airlines, a ponadto codziennie lądują w nim również samoloty British Airways, Iberii, Japan Airlines, Qatar Airways i Royal Jordanian. Łącznie daje to prawie 150 rejsów dziennie i kilkanaście milionów pasażerów sojuszu obsługiwanych każdego roku. Ze wstępu do poczekalni oneworld mogą korzystać osoby podróżujące w klasach pierwszy i biznes oraz posiadacze statusów Sapphire i Emerald w dowolnym programie lojalnościowym jednego z sojuszowych przewoźników.


- Dzięki wspólnemu projektowi lotniska i oneworld nasi pasażerowie otrzymają ekskluzywną obsługę na światowym poziomie. Jesteśmy przekonani, że będzie to miało pozytywny wpływ na umocnienie marki sojuszu na rynku rosyjskim, a Domodiedowo stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla osób często podróżujących z sojuszem oneworld - powiedział Igor Borisow, dyrektor portu lotniczego Moskwa-Domodiedowo.

Oneworld nie zdradza na razie innych lokalizacji dla swoich salonów. Wśród rozważanych miejsc znajdują się jednak lotniska m.in. we Frankfurcie, Londynie, Nowym Jorku JFK, Pekinie-Daxing i Sao Paulo. Warto przypomnieć, że sojusz Star Alliance posiada obecnie własne poczekalnie w Amsterdamie, Buenos Aires, Los Angeles, Nagoji, Paryżu-CDG, Rio de Janeiro, Rzymie i Sao Paulo-Guarulhos. Z kolei salony działające pod marką SkyTeam znajdują się w portach lotniczych w Dubaju, Hong Kongu, Londynie-Heathrow, Sydney, Pekinie, Stambule, Vancouver, a wkrótce także w Santiago de Chile.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama