LOT sprzeciwia się nowym barwom Lufthansy

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
19 grudnia 2019 14:14
48 komentarzy
LOT sprzeciwia się nowemu wizerunkowi marki Lufthansy, zarzucając niemieckiej linii wykorzystanie znaku towarowego o bliźniaczych kolorach, co rzekomo osłabiać może rynkową pozycję polskiego przewoźnika.
Reklama
O konflikcie poinformował dziś niemiecki portal Aerotelegraph.com. W opublikowanym na stronie artykule, czytamy, że w grudniu br. kancelaria prawna z Lublina, w imieniu Polskich Linii Lotniczych, złożyła odwołanie od decyzji o wdrożeniu obowiązującego schematu malowania w Lufthansie, argumentując ten fakt naruszeniem prawa ochronnego obejmującego własny znak towarowy. Informacja o prowadzonych w tej sprawie rozmowach została potwierdzona już z obu stron.

- LOT zgłosił sprzeciw wobec rejestracji logotypu – ikony żurawia na granatowym tle statecznika samolotu - potwierdza Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego LOT-u. - Z racji na dobro toczącego się postępowania nie komentujemy sprawy - dodał.

W uzasadnieniu od złożonego odwołania od użytego znaku towarowego stwierdzono, że nowe malowanie Lufthansy zwiększa "ryzyko wprowadzenia w błąd" i przyczynia się "nieuczciwej przewagi" niemieckiego konkurenta. Ponadto, wyrazistość polskiej marki lub reputacja zostałaby w ten sposób "osłabiona".


Odświeżone barwy Lufthansa zaprezentowała w sierpniu 2018 r. i od tego czasu pojawiały się one nie tylko na odbieranych od producentów samolotach, ale także na starszych maszynach, które w ramach przeglądów przemalowywano. O ile wcześniejsza żółć, dominująca w tylnej części samolotu, pracownikom LOT-u nie przeszkadzała, o tyle połączenie ciemnego niebieskiego i bieli - wywołało sprzeciw.

Przypomnijmy, że logo polskiej linii lotniczej, zaprojektowane przez Tadeusza Gronowskiego, ujrzało światło dzienne w 1930 roku. Żuraw Lufthansy, będący projektem Otto Firlego, powstał dwanaście lat wcześniej na zamówienie Deutsche Luft-Reederei, które w wyniku późniejszej fuzji, przerodziły się w Deutsche Lufthansa.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8f71a 2019-12-23 02:33   
gość_8f71a - Profil gość_8f71a
gość_5a613 - a ja za to widzę, że wielu tylu Wolaków opanowało trollingu wszelkich możliwych serwisów, z obowiązującym przekazem dnia TVP Info. Chociaż taki np. gość_821c2 ortografii języka polskiego nie opanował.
gość_821c2 2019-12-22 22:31   
gość_821c2 - Profil gość_821c2
jeszcze NIE dawno Tusku chciał opędzlować LOT Lufthansie, morze coś było ustalone i tera przejmują?
gość_f4b65 2019-12-22 13:15   
gość_f4b65 - Profil gość_f4b65
Mnie ten pomysł LOTu przeraża pod nieco innym względem. Mianowicie nasz narodowy przewoźnik próbuje zadzierać z jedną największych linii w Europie, właściwie rządzącej całą europejską częścią Star Alliance. Boje się po prostu, że takie pomysły mogą za sobą ponieść srogie konsekwencje. Druga sprawa, że te malowania jednak trochę się różnią: inne odcienie niebieskiego, inne żurawie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N