×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zielona Góra: Prawie 3 tys. pasażerów w listopadzie


Lotnisko Zielona Góra – Babimost, kolejny miesiąc zamyka z rewelacyjnymi wynikami. Listopad 2019 roku okazał się rekordowym – zarówno pod względem liczby obsłużonych pasażerów, jak i wykonanych operacji lotniczych.


Liczba pasażerów według miesięcy
W listopadzie br. z usług lotniska Zielona Góra – Babimost skorzystało 2995 pasażerów. To więcej o 1661 osób (wzrost o 124,5 proc.), które w analogicznym okresie ubiegłego roku wybrało zielonogórski port lotniczy. 

Natomiast łączna liczba operacji lotniczych w ubiegłym miesiącu wyniosła dokładnie 118. Dla przypomnienia w listopadzie 2018 roku zrealizowano ich 110. Niewątpliwie, na tak dobre wyniki lotniska, miała wpływ wyraźna zmiana w siatce połączeń rejsowych, które także zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych Polskich Linii Lotniczych LOT.

Od czerwca 2019 roku PLL LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa. Połączenia są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Z kolei w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie. Od początku roku na lotnisku Zielona Góra – Babimost zrealizowano 1627 operacji lotniczych, a z usług portu skorzystało już 30,7 tys. pasażerów.

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie