Baltona coraz bliżej PPL

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
18 grudnia 2019 12:08
Spółka Baltona sprzedała udziały w CDD Holding B.V oraz Liege Airport Shop BVBA. Był to jeden z warunków przejęcia spółki przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".
Reklama
Baltona sprzedała na rzecz Flemingo Middle East Limited wszystkie posiadane udziały w CDD Holding za łączną cenę ok. 3,9 mln zł. Jednocześnie Baltona oraz spółka zależna Centrum Usług Wspólnych Baltona Sp. z o.o. sprzedali na rzecz odpowiednio Flemingo Maritime Manning Limited oraz Flemingo MEL wszystkie posiadane udziały w Liege Airport Shop (LAS). Cena sprzedaży została uznana za nieistotną. Taką informację przekazał portal money.pl.

Przeprowadzenie powyższych transakcji jest konsekwencją umowy zawartej w październiku br. pomiędzy Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL) a spółką Flemingo, właścicielem Baltony. Na mocy zwartego porozumienia Baltona ma wyemitować obligacje o łącznej wartości 175 mln zł, które zostaną objęte przez PPL. Jednym z powodów przeprowadzenie transakcji jest wielomilionowe zadłużenie Baltony względem PPL wynikające z zaległości za wynajmowane powierzchnie handlowe na Lotnisku Chopina.


Baltona poinformowała również, że zostały zawarte umowy dotyczące rozliczenia wewnątrzgrupowych pożyczek udzielonych tym podmiotom lub od nich otrzymanych z uwzględnieniem cen sprzedaży CDD i LAS, przy czym ostateczne rozliczenie tych pożyczek nastąpi do dnia zamknięcia transakcji, o którym mowa w umowie z PPL.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez właściciela Lotniska Chopina, PPL zamierza objąć 100 proc. udziałów Baltony. Transakcja PPL z Flemingo jest dość złożona, bowiem wymaga spełnienie kilku warunków finansowych i formalno-prawnych. Wymogi te są realizowane zgodnie z założeniami kontraktu inwestycyjnego i wydaje się, że już niebawem PPL będzie posiadał 100 proc. akcji Baltony, co może oznaczać, że kolejna spółka zniknie z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy