×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Spadek w Bydgoszczy w listopadzie


W listopadzie br. z bydgoskiego lotniska skorzystało ponad 28,2 tys. pasażerów. Wynik ten jest gorszy od ubiegłorocznego o 7,7 proc. O 2,8 proc. wzrosła z kolei liczba startów i lądowań. W poprzednim miesiącu było ich 557.


Liczba pasażerów według miesięcy
Co ciekawe, zgodnie ze wskazaniami OAG Schedules Analyser, przewoźnicy w listopadzie 2019 zaoferowali o 0,4 proc. więcej miejsc niż w tym samym okresie tamtego roku. Port lotniczy im. I.J. Paderewskiego podaje jednak, że w omawianym miesiącu mniej było rejsów do Londynu-Stansted. Najwyraźniej zatem niedawno otwarte połączenie LOT-u do Warszawy nie zrekompensowało tej straty.

Spadek, zapewne na podobnym poziomie, można również prognozować na grudzień. Zgodnie z wyliczeniami OAG, linie w swojej ofercie będą miały o 1,67 proc. foteli mniej niż w dwunastym miesiącu 2018 r.


Bydgoskie lotnisko podsumowało z kolei ostatni sezon czarterowy. Był on dla portu rekordowy. Na trasach wypoczynkowych poleciało łącznie 42,5 tys. osób, czyli o 21,6 proc. niż rok wcześniej. Najpopularniejsza okazała się Antalya, zaraz potem uplasowało się Burgas. Latem 2020 do już obsługiwanych kierunków (poza dwoma wymienionymi dostępne będą jak w tym roku Zakintos i Chania) dołączą dwie nowości: Tirana i Bodrum. Ponadto, w okresie ferii zimowych oferowane mają być rejsy do Tel Awiwu.

Od stycznia do listopada włącznie, port w Bydgoszczy gościł 396,5 tys. klientów. To oznacza wzrost o 3,5 proc. w stosunku do analogicznego czasu 2018 r. Z pewnością do końca bieżącego roku uda się pokonać barierę 400 tys., a całe dwanaście miesięcy zamknąć na niewielkim plusie.gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie