×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk obsłużył 5-milionowego pasażera


Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył wczoraj (16.12) 5-milionowego pasażera.


Rekordowym pasażerem została Pani Marzena podróżująca ze swoją córeczką Hanią na pokładzie samolotu Lufthansy. Tym samym gdański port dołączył do wąskiej grupy polskich lotnisk, które obsługują pow. pięciu milionów podróżnych rocznie.

Kończący się rok był znakomity. Rekordowa liczba podróżnych, najlepszy wynik finansowy w historii lotniska, kilka nowych, atrakcyjnych połączeń od naszych przewoźników. 2019 rok był też przełomowy pod względem inwestycyjnym. Rozpoczęła się budowa pirsu terminalu pasażerskiego T2, ruszyliśmy też z projektem nowej biurowej dzielnicy przy lotnisku, czyli Airport City Gdańsk – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Kloskowski dodaje, że kolejną granicę, sześciu milionów obsłużonych pasażerów, lotnisko najprawdopodobniej przekroczy w 2021 roku.


Odnotowywany wzrost ruchu pasażerskiego nie byłby możliwy bez zrealizowania wielu inwestycji, które przeprowadzono w Porcie Lotniczym Gdańsk w ostatnich latach. Przypomnijmy, że wybudowany w 2012 r. terminal pasażerski obecnie jest już rozbudowywany po raz drugi.gość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie