Gdańsk obsłużył 5-milionowego pasażera

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
17 grudnia 2019 09:40
1 komentarz
Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył wczoraj (16.12) 5-milionowego pasażera.
Reklama

Rekordowym pasażerem została Pani Marzena podróżująca ze swoją córeczką Hanią na pokładzie samolotu Lufthansy. Tym samym gdański port dołączył do wąskiej grupy polskich lotnisk, które obsługują pow. pięciu milionów podróżnych rocznie.

- Kończący się rok był znakomity. Rekordowa liczba podróżnych, najlepszy wynik finansowy w historii lotniska, kilka nowych, atrakcyjnych połączeń od naszych przewoźników. 2019 rok był też przełomowy pod względem inwestycyjnym. Rozpoczęła się budowa pirsu terminalu pasażerskiego T2, ruszyliśmy też z projektem nowej biurowej dzielnicy przy lotnisku, czyli Airport City Gdańsk – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Kloskowski dodaje, że kolejną granicę, sześciu milionów obsłużonych pasażerów, lotnisko najprawdopodobniej przekroczy w 2021 roku.


Odnotowywany wzrost ruchu pasażerskiego nie byłby możliwy bez zrealizowania wielu inwestycji, które przeprowadzono w Porcie Lotniczym Gdańsk w ostatnich latach. Przypomnijmy, że wybudowany w 2012 r. terminal pasażerski obecnie jest już rozbudowywany po raz drugi.
Reklama

Ostatnie komentarze

spotter10 2019-12-18 08:00   
spotter10 - Profil spotter10
Wzrost w tym roku nie będzie imponujący. Zamknie się gdzieś między 5% a 6%. Ale cieszy stabilny wzrost. Na dodatek rozbudowa terminala o pirs może być impulsem na przyszłość. Bo są linie, które oczekują pewnych standardów dla swoich klientów i słaba infrastruktura je zniechęca do uruchomienia danego połączenia. Prezes jakiś czas temu informował, że prowadzi rozmowy nt. połączeń dalekodystansowych z GDN. A że nie jest to człowiek, który obiecuje gruszki na wierzbie, tylko raczej oszczędny w słowach, to te rozmowy na pewno się odbywały.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama