LOT: Od września więcej lotów do Ostrawy

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
16 grudnia 2019 12:00
2 komentarze
Polski przewoźnik podwoi od września 2020 r. liczbę lotów realizowanych między Warszawą a Ostrawą, dzięki dodatkowemu wsparciu ze strony lokalnych władz.
Reklama

Przypomnijmy, że inaugurację połączenia do stolicy kraju morawsko-śląskiego (Moravskoslezský kraj) zaplanowano na 30 marca 2020 r. Ustalono, że loty będą realizowane pięć razy tygodniowo (codziennie za wyjątkiem śród i niedziel), zapewniając w ten sposób mieszkańcom silnie zurbanizowanego regionu możliwość podróży z przesiadką w Warszawie z ich domowego lotniska w Mošnovie, które na co dzień dysponuje zaledwie jednym regularnym połączeniem do Londynu-Stansted (Ryanair).

W przyciągnięcie LOT-u do Ostrawy zaangażowane były władze Kraju morawsko-śląskiego, czyli jednostki administracyjnej odpowiadającej polskiemu województwu. Przeznaczyły one pierwotnie na finansowanie rejsów do Warszawy ok. 10 mln koron, co przekłada się na 1,6 mln złotych.


Jak jednak pisze dziś portal zdopravy.cz, decydenci zdecydowali się przeznaczyć na ten cel dwukrotnie większą kwotę, tłumacząc, że wraz z podniesieniem tygodniowej liczby rejsów mieszkańcy zyskają znacznie lepszą ofertę, a przy tym inwestycja pozostanie nadal opłacalna:

- Zaktualizowaliśmy naszą analizę ex ante, aby sprawdzić czy połączenie między Ostrawą a Warszawą osiągnęłoby rozsądny zwrot z inwestycji, gdyby zwiększono liczbę rejsów i dofinansowanie. Okazuje się, że nawet przy 20 mln koron rocznie wsparcia, połączenie pozostaje ekonomicznie uzasadnione dla całego regionu - powiedział Ivo Vondrak, hejtman [wojewoda - przyp. red.] kraju morawsko-śląskiego.

Według włodarzy pierwotnie zapewniona częstotliwość będzie niewystarczająca dla pasażerów podróżujących służbowo i "godna raczej przewoźników niskokosztowych a nie tradycyjnych". Warto dodać, że według portalu zdopravy.cz od września nie zmienią się samoloty na opisywanej trasie - będą to nadal bombardiery Q400 lub embraery 175.

LOT na razie nie chce komentować tych doniesień, zasłaniając się trwającymi wciąż rozmowami biznesowymi.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_21612 2019-12-17 11:18   
gość_21612 - Profil gość_21612
Z app, stroną w czasie rezerwacji open jaw pełna zgodność. To taka trochę prehistoria internetu i mobilnej aplikacji.
gość_be98f 2019-12-16 15:51   
gość_be98f - Profil gość_be98f
Czyli będzie standardowo i w końcu poprawnie, jeden LOT na nocowanie a drugi w ciągu dnia i łapie się wszystko ze wszystkim.
Usprawnić do tego czasu opcje MULTICITY by można było wystartować z KTW/KRK a wrócić do OST lub odwrotnie
Ktoś się pewnie zapyta dlaczego usprawnić? gdyż strona www, ta opcja jak i aplikacja woła o pomstę do nieba, aplikacja ma obecnie ocene 1,6 i jest to chyba najgorsza ocena aplikacji lotniczej na świecie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama