Wizz Air ogłasza trasy z Armenii

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
16 grudnia 2019 10:46
2 komentarze
Wizz Air zapowiedział uruchomienie nowych połączeń z Erywania do Wilna i Wiednia. Rejsy zostaną uruchomione pod koniec marca 2020 r. Będą to pierwsze trasy węgierskiego przewoźnika do Armenii.
Reklama

Z Erywania do Wiednia Wizz Air będzie latać dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki, począwszy od 23 marca 2020 r. Z kolei do Wilna linia poleci od 21 marca 2020 r., również dwa razy w tygodniu - przez pierwszy tydzień we wtorki i soboty, a później w poniedziałki i piątki.

Bilety na nowe połączenia są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

- Włożyliśmy wiele wysiłku w celu zmniejszenia kosztów dla linii lotniczych działających w Armenii - powiedział Tatevik Revazian, dyrektor departamentu lotnictwa cywilnego Armenii, w rozmowie z "Reuters".


Wizz Air nie będzie pierwszym europejskim przewoźnikiem budżetowym w tym kraju. W październiku br. Ryanair ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z Armenii, a konkretnie z Erewania do Bergamo, Rzymu-Ciampino, Berlina-Schönefeld oraz z Giumri do Memmingen.

Linie warunkowały rozpoczęcie lotów do tego kraju otrzymaniem nowych samolotów. Pojawienie się przewoźników budżetowych w Armenii było wspierane przez tamtejszy rząd, gdyż nie tylko zapewniłoby tańszą alternatywę podróżowania dla mieszkańców Armenii do głównych miast europejskich, ale także pobudziłoby turystykę i handel.

Armeńczycy opracowywali zmiany legislacyjne, w tym zwolnienia podatkowe, które równoważą wysokie opłaty lotniskowe. Przewoźnicy, którzy zdecydowali się na uruchomienie tras do Armenii uzyskali pakiet dotacji, co więcej w celu utrzymania uczciwej konkurencji - subsydia są dostępne zarówno dla linii tradycyjnych jak i niskokosztowych.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_52a3a 2019-12-16 16:47   
gość_52a3a - Profil gość_52a3a
"Ormianie", nie "Armeńczycy"..... KOMENTARZ MODERATORA:Zachęcamy do zajrzenia do Słownika Języka Polskiego: zobacz link inne)
gość_79305 2019-12-16 13:50   
gość_79305 - Profil gość_79305
Armeńczycy? A nie Ormianie?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama