×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air ogłasza trasy z Armenii


Wizz Air zapowiedział uruchomienie nowych połączeń z Erywania do Wilna i Wiednia. Rejsy zostaną uruchomione pod koniec marca 2020 r. Będą to pierwsze trasy węgierskiego przewoźnika do Armenii.


Z Erywania do Wiednia Wizz Air będzie latać dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki, począwszy od 23 marca 2020 r. Z kolei do Wilna linia poleci od 21 marca 2020 r., również dwa razy w tygodniu - przez pierwszy tydzień we wtorki i soboty, a później w poniedziałki i piątki. 

Bilety na nowe połączenia są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. 

Włożyliśmy wiele wysiłku w celu zmniejszenia kosztów dla linii lotniczych działających w Armenii - powiedział Tatevik Revazian, dyrektor departamentu lotnictwa cywilnego Armenii, w rozmowie z "Reuters". 


Wizz Air nie będzie pierwszym europejskim przewoźnikiem budżetowym w tym kraju. W październiku br. Ryanair ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z Armenii, a konkretnie z Erewania do Bergamo, Rzymu-Ciampino, Berlina-Schönefeld oraz z Giumri do Memmingen.

Linie warunkowały rozpoczęcie lotów do tego kraju otrzymaniem nowych samolotów. Pojawienie się przewoźników budżetowych w Armenii było wspierane przez tamtejszy rząd, gdyż nie tylko zapewniłoby tańszą alternatywę podróżowania dla mieszkańców Armenii do głównych miast europejskich, ale także pobudziłoby turystykę i handel. 

Armeńczycy opracowywali zmiany legislacyjne, w tym zwolnienia podatkowe, które równoważą wysokie opłaty lotniskowe. Przewoźnicy, którzy zdecydowali się na uruchomienie tras do Armenii uzyskali pakiet dotacji, co więcej w celu utrzymania uczciwej konkurencji - subsydia są dostępne zarówno dla linii tradycyjnych jak i niskokosztowych.

fot. mat. prasowegość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie