×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Azerbaijan Airlines planuje podwoić swoją flotę


Linia Azerbaijan Airlines (AZAL) planuje uruchomienie nowych połączeń długodystansowych i pozyskanie nowych samolotów produkcji Airbusa i Boeinga.


AZAL planuje zakup ponad 20 samolotów nowej generacji od produkcji amerykańskich i europejskich - podaje azarski "Marja.az". Podpisano już umowę na zakup dwóch szerokokadłubowych samolotów typu Boeing 777, wprowadzając całkowicie nowy typ samolotu do floty AZAL. Boeingi mają dołączyć do floty w 2021 lub 2022 r. i będą wykorzystywane do obsługi połączeń trwających ponad sześć godzin. 

Rozważamy również nabycie ośmiu samolotów Boeing 787 Dreamliner i trzech kolejnych samolotów typu Boeing 777. Ta decyzja zwiększy zasięg naszych połączeń długodystansowych - powiedział Jahangir Askerov, prezes AZAL, cytowany przez "Trend". 

Askerov ma omówić zakup samolotów z prezesem Boeinga Dennisem Muilenburgiem podczas wizyty w biurach firmy w Seattle. 


W międzyczasie AZAL prowadzi negocjacje z Airbusem, w sprawie dostawy 10 samolotów typu Airbus A320neo. Państwowy AZAL jest największym przewoźnikiem lotniczym w Azerbejdżanie, posiadającym jedną z najmłodszych flot w regionie Morza Kaspijskiego. Składa się ona z ponad 20 samolotów zakupionych od Airbusa i Boeinga, w tym boeingów 757-200, 767-300 oraz 787-8, a także airbusów A319, A320 oraz A340. 

Dreamlinery są wykorzystywane do obsługi codziennych lotów z Baku do Nowego Jorku. AZAL był pierwszą linią lotniczą we Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP), która zakupiła dreamlinery w 2014 roku. Linia oczekuje także na dostawę 10 samolotów typu irkut MC-21-300. 

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku AZAL obsłużył nieco ponad 3 mln pasażerów, czyli o 9 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Ponad 2,5 mln pasażerów przesiadało się w Baku na inne połączenia przewoźnika. 

fot. mat. prasowe gość_89587 - Profil
gość_89587
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie