Indyjski rząd zatwierdza sprzedaż Air India

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
16 grudnia 2019 09:30
Indyjski rząd zatwierdził sprzedaż 100 proc. udziałów w linii Air India. Jeśli przewoźnik nie zostanie sprywatyzowany, czeka go bankructwo.
Reklama

Indyjski minister lotnictwa cywilnego, Hardeep Singh Puri, w czwartek ogłosił, że organ Air India Specific Alternative Mechanism (AISAM) zatwierdził sprzedaż 100 proc. udziałów rządu w linii Air India w celu realizacji strategicznej dezinwestycji narodowego przewoźnika - donosi "Business Traveler".

AISAM został ustanowiony przez indyjskie ministerstwo lotnictwa w celu przyspieszenia procesu dezinwestycji Air India.

- Po utworzeniu nowego rządu odtworzono AISAM i zatwierdzono ponowne rozpoczęcie strategicznej dezinwestycji Air India. AISAM zatwierdził 100 proc. sprzedaż udziałów rządu Indii w Air India w celu ponownej próby prywatyzacji przewoźnika - powiedział Puri.


Linia Air India rozpoczęła działalność jako Tata Airlines w 1932 roku i później stała się własnością państwa. Przewoźnik nie osiągnął zysku od czasu fuzji w 2007 roku z państwowym operatorem krajowym Indian Airlines. Air India lata do 43 miast w 31 krajach na całym świecie oraz do 55 miast w Indiach. Linia jest zadłużona na ponad 11 mld dolarów, zaś rząd nie ukrywa, że jeśli nie znajdzie się chętny na zakup przewoźnika, to czeka go bankructwo.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama