×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot embraera E175-E2


Embraer E175-E2, należący do najnowszej generacji brazylijskiego producenta, w czwartek (12.12) po raz pierwszy wzbił się w powietrze. Lot inauguracyjny odbył się w San Jose dos Campos, gdzie Embraer ma główną siedzibę.


Samolot ok. godz. 11 wystartował z drogi startowej przylegającej do kompleksu Embraer Faria Lima. Lot trwał 2 godziny i 18 minut. Kapitanowi oraz pierwszemu oficerowi towarzyszyli na pokładzie inżynierowie lotnictwa. Łącznie cztery osoby spędziły dwugodzinny lot oceniając zachowanie, osiągi i jakość samolotu.

Był to, jak zapewnia producent, pierwszy z wielu lotów testowych nowego modelu. Przed inżynierami kolejne 2 lata pracy, zanim samolot zostanie certyfikowany i wprowadzony na rynek. W sumie producent wyprodukuje trzy E175-E2 do celów testowych.


Dzisiejszy lot E175-E2 stanowi kolejny krok w naszych planach stworzenia rodziny samolotów nowej generacji, które zapewnią naszym klientom ogromne oszczędności podczas użytkowania, mniejsze zanieczyszczenie dla planety, a także wyjątkowy komfort dla pasażerów. E190-E2 i E195-E2 już są liderami sprzedaży. E175-E2 jest równie imponujący. Obecnie zależy nam na szybkim rozpoczęciu prac nad certyfikacją. Kieruje podziękowania dla każdego pracownika Embraera, który przyczynił się do dzisiejszego dnia – powiedział dla Simple Flying John Slattery, prezes i dyrektor generalny Embraer Commercial Aviation.

Producent uważa, że ​​jego nowy samolot jest idealnym wyborem dla przewoźników szczególnie tam, gdzie kluczowe są bieżące koszty utrzymania floty. Samolot został zaprojektowany tak, aby okres pomiędzy podstawowymi przeglądami wynosił 10 tys. godzin lotu. Jest to najdłuższy czas spośród wąskokadłubowych odrzutowców. Ma to się przełożyć na koszty utrzymania i konserwacji niższe o nawet ok. 25 proc. w porównaniu do pierwszej generacji E175. Deklarowane zużycie paliwa jest z kolei niższe o 16 proc. To dlatego druga generacja popularnych embraerów została nazwana przez producenta The Profit Hunter”  (ang. łowca zysku).


Pomimo entuzjazmu producenta trzeba zauważyć, że jak dotąd nikt nie zdecydował się na zakup E175-E2 – najmniejszego nowego embraera. Brazylijski producent zakontraktował za to zamówienia na 44 na E190-E2, z czego 7 zostało już zrealizowanych. E190-E2 sprzedał się w 124 egzemplarzach, a jeden z nich od września br. lata dla Azul Brazilian Airlines.

Fot.: Embraer, materiały prasowegość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie